بعضی آهنگ‌ها ورزش‌های شدید را برایتان آسان‌تر می‌کنند!

ورزش‌های شدید که مدت‌های کوتاهی زمان برای استراحت میان تمریناتشان است، برای هر آدمی نفس‌گیر است! اما چه چیزی می‌تواند آن‌ها را آسان‌تر کند؟ جواب موسیقی است! برخی آهنگ‌ها می‌توانند حتی افرادی که ورزش نمی‌کنند را هم به این کار تشویق کنند. در تحقیقاتی در دانشگاه لندن، 16 آهنگ برای این قضیه انتخاب شدند که سه‌تای آن‌ها به‌عنوان برترین‌ها انتخاب شدند، این سه آهنگ Let’s Go از کالوین هریس، Bleed It Out از لینکین پارک و Can’t Hold Us از مکل‌مور و ریان لوییس هستند.

این تحقیقات نشان داده که آهنگ‌های این‌چنینی می‌توانند باعث افزایش لذت افراد از ورزش‌کردن و بالارفتن ضربان قلب و افزایش خون‌رسانی در بدن شوند.

بعضی آهنگ‌ها ورزش‌های شدید را برایتان آسان‌تر می‌کنند - 1

متن آهنگ‌ها هم اهمیت دارد!

علاوه بر ریتم، متن آهنگ‌ها هم در این قضیه نقش دارند. حتی شما می‌توانید آهنگی را که مفهوم تشویق‌کننده ندارد امتحان کنید و بعد متوجه لذت‌بخش نبودن زمان ورزش‌تان شوید! موسیقی می‌تواند تلاش شما را افزایش دهد و باعث شود از محدودیت‌های گذشته رد شوید، آهنگ‌ها همچنین می‌توانند سرعت عملکرد شما را بالاتر ببرند و بدن در این حالت، کار را راحت‌تر از زمانی انجام می‌دهد که درگیر اطراف و یا شنیدن صدای نفسش باشد.

درواقع بدن تلاش می‌کند تا خود را با ریتم هماهنگ کند، به همین علت گوش‌دادن به آهنگ‌هایی با با ریتم‌هایی تندتر پیشنهاد می‌شود که البته این هم محدوده‌ای مشخص شده دارد که پیشنهاد می‌شود آهنگ‌های شما بالای 135 bpm باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.