آشنایی با ورزش پاراگلایدر

پاراگلایدر ورزشی هوایی است که تجربه‌ای از پرواز را به شما می‌دهد. این ورزش از جمله ورزش‌های پرخطر محسوب می‌شود.

از قدیم انسان‌ها با تماشای پرواز پرندگان سر به آسمان برداشته و آرزوی پرواز را در سر می‌پروراندند. رویایی شیرینی که با وجود سختی و خطرش در دل‌ها خاموش نمی‌شد و نسل به نسل به آیندگان منتقل شد. زمانی که پرواز در آسمان به صورت یک شغل درآمد این دست یافتن به این آرزو نیز برای عموم راحت‌تر شد و امروزه می‌بیینم که ورزش‌های هوایی زیادی به وجود آمده‌است. امروز قصد داریم تا با یکی از این ورزش‌های هوایی که امکان استفاده‌اش در اکثر مناطق ایران هم میسرمی‌باشد شما را آشنا کنیم.

 

روش پرواز با پاراگلایدر

در این ورزش هم می‌توان در دشت هم در جایی با شیب ملایم به پرواز درآمد.

  • بدین صورت که در دشت باید وسیله‌ای مثل ماشین باشد تا به شما جهت بلند کردن خودتان کمک کند و زمانی که به میزان لازم اوج گرفتید باید خودتان را از ماشین جدا ‌کنید تا طعم پرواز را بچشید.
  • اما در روش دوم به دلیل وجود شیب ملایم خودتان به آرامی می‌توانید از زمین بلند شوید. فقط در نظر داشته باشید که در هر دو روش باید در خلاف جهت باد حرکت کنید.
 

وزن کل وسیله این ورزش چیزی در حدود 20 کیلوگرم است. باید بدانید این ورزش یکی از ایمن‌ترین ورزش‌های هوایی محسوب می‌شود و قسمت پرخطر ماجرا جایی است که نکات ایمنی را در نظر نگیرید.

در پاراگلایدر هم می‌توانید به صورت انفرادی و هم دونفره تجربه‌ی پرواز را داشته باشید. البته باید بدانید پیش از پرواز توسط یک مربی کاربلد آموزش می‌بینید. این ورزش محدودیتی برای بانوان ندارد.

شاید پیش خودتان فکر کنید که این ورزش فقط مختص افراد شجاع است اما باید بگوییم خیر! این ورزش بیشتر از این که برای افراد شجاع باشد برای افراد منطقی مناسب‌تر است چرا که افراد منطقی می‌دانند که ترس تا حدی کمک‌کننده است اما چرا؟ چون ترس باعث ایمن‌سازی هر چه بیشتر این ورزش هوایی شده‌است.

آشنایی با ورزش پاراگلایدر - 1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.