آیا مشق زیاد برای بچه‌ها بد است؟

تحقیقاتی نشان داده که میزان زیاد مشق و کار خانه باعث ایجاد استرس و ایجاد تاثیرات منفی روی سلامت بچه‌ها می‌شود و روند پیشرفت بچه‌ها را کند می‌کند. برای بچه‌های کلاس اولی، مشق و کار خانه نباید بیش از 10 دقیقه در شب باشد، که این میزان برای افراد دبیرستانی به دو ساعت در شب می‌رسد. در ادامه پی می‌بریم که مشق زیاد چه تأثیری بر بچه‌ها و والدین دارد.

تحقیقاتی در سال 2015 برروی بیش از 1100 والدین با بچه‌های مدرسه‌ای صورت پذیرفت که طی آن بچه‌ها تقریباً 30 دقیقه در شب درس می‌خواندند و افراد مهدکودکی هم 25 دقیقه در هر شب که البته طبق استانداردها مهدکودکی‌ها نباید هیچ کار خانه‌ای داشته‌باشند! طبق نتایج به دست‌آمده کل خانواده درگیر استرس شده‌بودند و خانواده‌هایی که تحصیلات کافی نداشتند هم دچار کمبود اعتماد به نفس شدند.

آیا مشق زیاد برای بچه‌ها بد است - 1

برای دبیرستانی‌ها

در سال 2013 تحقیقاتی در دانشگاه استنفورد صورت پذیرفت که نشان داد افرادی که زمان زیادی را صرف درس‌خواندن می‌کنند از استرس زیادی رنج می‌برند و به انواع مشکلات جسمی دچار می‌شوند و تعادل در زندگی‌شان از بین می‌رود و از جامعه دور می‌افتند. افرادی که در این تحقیقات مورد بررسی قرار گرفتند افرادی بودند که هر شب بیش از 3 ساعت را صرف درس می‌کردند که عملکردشان هم به مرور زمان رو به افت بود. بیش از 70 درصد دانش‌آموزان از استرس رنج می‌بردند و این درحالی بود که نشانه‌های فیزیکی استرس هم کاملاً در آن‌ها پدیدار شده‌بود که از آن‌ها می‌توان به سردرد، خستگی، مشکلات خواب، کاهش وزن و درد شکم اشاره کرد.

 

کیفیت اهمیت دارد نه کمیت!

درواقع زمانی که کمیت بالا می‌رود ممکن است به کمیت صدمه برساند، پس تلاش کنید که به کیفیت اهمیت دهید، نه زمانی که برای کارها و درس‌خواندن می‌گذارید! طبق استاندارد، با هر پایه باید 10 دقیقه به میزان درس‌خواندن افراد اضافه شود و تلاش کنید که این استاندارد را رعایت کنید تا از مشکلات بعد از آن و عواقب آن در امان بمانید و سلامت‌تان به‌خطر نیفتد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.