اسطوره‌ی موسیقی راک، چستر بنینگتون

چستر چارلز بنینگتون زاده‌ی ۲۰ مارس ۱۹۷۶ در فینیکس آمریکا خواننده، موزیسین، آهنگساز و بازیگر آمریکایی، عضو کلیدی گروه متال/رپ آمریکایی لینکین پارک بود. او همچنین به عنوان خواننده اصلی در گروه راک دد بای سانرایز و خوانندهٔ گروه راک استون تمپل پایلتز از سال ۲۰۱۳ الی ۲۰۱۵ شناخته می‌شد. همچنین به عنوان تهیه‌کننده برای گروه‌ها و خوانندگان دیگر عمل می‌کرد. چستر رتبهٔ #۴۶ از لیست “۱۰۰ بهترین خواننده‌های متال تمام زمان‌ها”ی “هیت پریدر” را دارد.

چستر دو فرزند به نامهای جیمی و ایزیا به ترتیب متولد ۱۹۹۶ و ۱۹۹۸ از الکا برند (متولد ۱۹۷۶) دوست دوران دبیرستان خود دارد. چستر در سال ۱۹۹۶ با سامانتا مری الیت (متولد ۱۹۷۲) ازدواج کرد. فرزند آن‌ها به نام دریون سباستین در سال ۲۰۰۲ به دنیا اومد. در سال‌های اولیه پیوستن چستر به لینکین پارک رابطهٔ او با سامانتا به سردی کشید و در سال ۲۰۰۵ از هم جدا شدند. تالیندا بنتلی (در حال حاضر: تالیندا بنینگتون) متولد ۱۹۷۶، در روز آخر سال ۲۰۰۵ با چستر ازدواج کرد. رایان شاک (عضوی از دد بای سانرایز و دوست صمیمی چستر) این دو را به هم معرفی کرد. فرزند اول تایلرلی در سال ۲۰۰۶ و دوقلوها به نامهای لی‌لی و لی‌لا در سال ۲۰۱۱ به دنیا آمدند.

با وجود موفقیت شگفت‌انگیز و مورد توجه بودن بنینگتون در سالهای نخستین دهه ۲۰۰۰ میلادی، او در این مدت با چندین بیماری دست و پنجه نرم کرده‌بود. در سال ۲۰۰۱ در حالی که او در جشنوارهٔ اوزفست (جشنوارهٔ موسیقی‌های هارد راک و متال) شرکت داشت یک عنکبوت سمی (عنکبوت گوشه گیر) او را گزید. او در تابستان ۲۰۰۳ بیمار شد و مورد عمل جراحی قرار گرفت. در اکتبر ۲۰۰۷، مچ او درحالی که در کنسرتی در ملبورن استرالیا از روی سن به پایین می‌پرید سر خورد و مچ دستش شکست، اما او با همان حال کنسرت را ادامه داد و پس از پایان نمایش به اورژانس منتقل شد.

بنینگتون و همسر دومش حدود یک سال توسط یک هکر به نام دون تاونسند مورد حمله قرار گرفته بودند. تاونسند به جرم دسترسی بی اجازه به ایمیل آنان و فرستادن ایمیل‌های تهدیدآمیز به دو سال حبس محکوم شد.

چستر بنینگتون در سن ۴۱ سالگی در اثر خودکشی به وسیله حلق آویز کردن خویش در خانه‌اش در شهر پالوس وردس ایالت کالیفرنیا درگذشت. پیکر وی حدود ساعت ۹:۰۰ صبح در تاریخ ۲۰ ژوئیه ۲۰۱۷ در محل اقامتش توسط نگهبان خانه‌اش پیدا شد. در ۲۱ جولای برایان الایس رئیس مرکز معاینه پزشکی تأیید کرد که در صحنه یک بطری نیمه پر الکل یافت شده اما در حال حاضر اثری از مواد مخدر نیست. به دنبال این واقعه کنسرت تور لینکین پارک One More Light Tour لغو شد و بلیط‌های کنسرت پس گرفته شدند.

مرگ بنینگتون در سالگرد ۵۳ سالگی کریس کورنل رخ داد. کورنل یکی از دوستان نزدیک چستر بود که او نیز دو ماه قبل از مرگ چستر بر اثر حلق آویز کردن خود، خودکشی کرده بود مایک شینودا همچنین اشاره کرد که چستر برای آهنگ One More Light که توسط گروه در حال ساخت بود بسیار هیجان زده بود اما با نبود چستر ساخت این آهنگ ناتمام ماند و به افتخار چستر احتمالاً آن را در یک اجرای زنده اجرا خواهند کرد. چستر همچنین آهنگ Hallelujah لئونارد کوهن را در مراسم تشییع جنازه کریس کورنل خوانده بود و نیز سرپرستی پسر کورنل را برعهده داشت. مراسم تشییع جنازه چستر در باغ سوت کوست واقع در پالوس وردس ایالت کالیفرنیا برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.