انواع مختلف نان در جهان

نان یکی از اصلی‌ترین خوراکی‌ها در سرتاسر جهان است. اما مشخص است که در هر کشور از انواع مختلف نان استفاده می‌شود که دستور پخت متفاوت و طعم متفاوتی دارند. اما معمولاً آرد پایه‌ی همه‌ی نان‌هاست که با مواد مختلف ترکیب می‌شود و یا از انواع آرد برای خمیر نان‌های متفاوت استفاده می‌شود. در ادامه به بررسی انواعی از نان می‌پردازیم.

نان گندم کامل

 

انواع مختلف نان در جهان - 1

این نان یا نان کامل از آرد سفید تهیه می‌شود و طرفداران زیادی دارد. خواص آن هم توجه زیادی را به خود جلب کرده‌است.

 

نان سفید

 

انواع مختلف نان در جهان - 2

در این نان هم از آرد سفید استفاده می‌شود اما بافت آن متفاوت است و برای تکه تکه‌کردن راحت‌تر است. از این غذا در غذاهای سریع هم استفاده می‌شود و به هر شکلی در می‌آید.

 

نان چنددانه

 

انواع مختلف نان در جهان - 3

در این نان از انواع آرد استفاده می‌شود. اما دقت داشته‌باشید که در ترکیب آن انواعی از دانه‌های خوراکی هم وجود دارد که بسته به ترکیبات به نوع‌های سبک و سنگین تقسیم می‌شود.

 

نان قهوه‌ای

 

انواع مختلف نان در جهان - 4

در این نان از ریشه‌ی گندم استفاده می‌شود. اما گاهی‌وقت‌ها به آن کارامل اضافه می‌شود که آن را شبیه به نان سفید می‌کند.

 

نان گرد

 

انواع مختلف نان در جهان - 5

نان گرد یا تخت بیشتر در کشورهای آسیایی مانند هند طرفدار دارد و در آن از گندم، سورگوم و ارزن استفاده می‌شود. در هند نانی مشابه همین نان وجود دارد که با آرد ذرت تهیه می‌شود.

 

نان گندم سیاه

 

انواع مختلف نان در جهان - 6

این نان بیشتر در اروپا تهیه می‌شود و وعده‌ای کامل به‌شمار می‌آید که در آن از آرد گندم سیاه استفاده می‌شود که طعمی قوی و رنگی تیره دارد. این نان در کشورهای اسکاندیناوی، آلمان، روسیه و فنلاند هم طرفدارانی دارد.

 

نان خمیرترش

 

انواع مختلف نان در جهان - 7

این نان طعم ترشی کمی دارد و بافتی ضخیم دارد. به این نان آب و آرد هم افزوده می‌شود و معمولاً برای بهتر کردن طعم آن، از ماده‌ای اسیدی هم در آن استفاده می‌شود.

 

نان ازکیل

 

انواع مختلف نان در جهان - 8

در این نان از هیچ آردی استفاده نمی‌شود و معمولاً دانه‌های خوراکی جایگزین آن می‌شوند. این دانه‌ها به‌شکل نپخته در نان استفاده می‌شوند.

 

موارد دیگر

نان‌های فرانسوی دیگری همچون کروسان، باگت و بول در سرتاسر جهان مورد استفاده واقع می‌شوند. ایتالیایی‌ها هم برای نان‌های خوشمزه‌شان مانند گریسینو و پیادینا معروف هستند. این نان‌ها طرز پخت ساده و طعم فوق‌العاده‌ای دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.