با انواع هکر و کارهای آن‌ها آشنا شوید

در دو دهه‌ی اخیر تعداد هکرها در سراسر جهان افزایش شدیدی داشته که به انواع هکر با کارهای متفاوتی تقسیم می‌شوند. هکرها از روش‌های خاص خود برای رسیدن به مقاصدشان استفاده می‌کنند که در این مطلب با مقاصد متفاوت آن‌ها آشنا می‌شویم.

دزد بانک

امروزه بانک‌ها به سیستم‌های امنیتی بیشتری مجهز شده‌اند که باعث شده تخصص جدیدی برای هکرها هم ایجاد شود. درواقع هر گروه دزدی از بانک امروزه به یک هکر قدر برای رسیدن به هدف لازم دارد.

هکرهای ملی

امروزه اکثر ملت‌های جهان دارای هزاران و یا حتی تعداد بیشتری هکر توانمند است که به نفع آن‌ها کار می‌کند، مثلاً از ورود دشمنان به سیستم‌های ملی و یا ارتش محافظت می‌کنند. این نوع از هکرها از انواع مفید آن‌ها هستند که به نفع کشورشان درحال تلاش هستند.

جاسوس‌های تجاری

در تجارت و یا موارد مربوط با کمپانی‌های بزرگ رقبایی هستند که درتلاشند با هکرهای قوی خود خللی در کار رقیب خود ایجاد کنند که این کار کاملاً غیرقانونی به‌حساب می‌آید.

گیمرهای رقابت‌طلب

برخی از نوجوانانی هستند که به‌علت حس هیجان و رقابت‌طلبی بازی‌های خود را بسیار جدی گرفته و از این راه تلاش می‌کنند تا جایگاه بهتری در بازی موردعلاقه‌ی خود پیدا کنند یا با رقبای خود رقابت کنند. در دسامبر 2017 حتی اولین مرگ هم به این علت رخ داده‌است که این مسئله را بیش از پیش جدی کرده‌است.

خون‌آشام‌ها

این نوع از هکرها با انگیزه‌ها و اهداف متفاوت سیستم‌های افراد خاصی را مورد هدف قرار می‌دهند و اطلاعات آن‌ها را به‌دست می‌آورند. این نوع از هکرها از قدیمی‌ترین‌های این عرصه هستند.

هک‌ویزیت‌ها

این نوع از هکرها معمولاً با سیاست درگیر هستند یا درتلاش هستند که یک چالش اینترنتی را گسترش بدهند. این نوع از هکرها معمولاً پشتوانه‌ای دارند که یک کمپانی یا فردی صاحب‌نام هست که از این‌گونه حملات هر روزه در سرتاسر جهان تعداد زیادی صورت می‌پذیرد.

ربات‌ها

ربات‌ها امروزه نقش مهمی را ایفا می‌کنند که امروزه از آن‌ها برای آلوده‌کردن سیستم‌های زیادی استفاده می‌شود که هکر به‌حساب می‌آیند. در این نوع از هک معمولاً غفلت خود فرد باعث این اتفاق می‌شود وگرنه تهاجم جدی توسط هکر صورت نمی‌پذیرد.

هکرهای اسپمر

شاید تاحالا بارها با تبلیغاتی همچون “شما برنده شدید” مواجه شده‌اید که این‌ها نوعی اسپم به‌حساب می‌آیند که ممکن است هکرهایی پشت آن‌ها قرار گرفته‌باشند.

هکرهای تصادفی

امروزه افراد زیادی هستند که تنها به قصد تجربه‌کردن چیزی جدید تبدیل به یک هکر می‌شوند. این افراد معمولاً توانایی‌هایی دارند که شاید خیلی هم زیاد نباشد اما درنهایت بی‌گناهی گناه‌کار شناخته می‌شوند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.