با این سبزیجات خاص و مفید آشنا شوید!

نام برخی سبزیجات همچون فلفل، کاهو، اسفناج، هویج و کلم برای ما آشناست و با خواص آن‌ها معمولاً آشنایی داریم. با این وجود که این سبزیجات بسیار معروف و مفید هستند، اما ممکن است باعث شوند چشمان‌تان را برروی انواعی دیگر از سبزیجات ببندید که برای بدن خواص بسیاری دارند! با ما همراه باشید تا با تعدادی از این قبل سبزیجات آشنا شوید.

دایکون

دایکون نوعی از ترب سفید است که در آسیا از آن استفاده می‌شود و طعم آن کمی تند است. این ترب حاوی ویتامین C، مس و پتاسیم است که آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن هم، به آن خاصیت ضدسرطانی داده‌اند.

با این سبزیجات خاص و مفید آشنا شوید - 1
 

کاساوا

کاساوا که با نام یوکا هم شناخته می‌شود، درواقع یک ریشه‌ی گیاهی است که ظاهری همچون سیب‌زمینی شیرین دارد که می‌تواند سرخ یا پخته شود. این سبزی حتماً باید پخته شود و بهتر است خام مصرف نشود. کاساوا حاوی مقادیر بالایی از ویتامین C، ویتامین‌های گروه B، منیزیم، پتاسیم، منگنز و مس است.

با این سبزیجات خاص و مفید آشنا شوید - 2
 

رومنسکو

رومنسکو نوعی گیاه با ظاهری چشم‌نواز است که رنگ سبز روشن دارد و ترکیبات گیاهی بسیار قوی در آن موجود است. تحقیقات نشان داده که این نوع سبزی به‌شدت خاصیت ضدسرطانی دارد و باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی می‌شود.

با این سبزیجات خاص و مفید آشنا شوید - 3
 

سلسیفه

این نوع سبزی، ریشه‌ی گیاه است که شکلی همچون هویج دراز دارد. این گیاه انواع سفید و مشکی دارد که طعم و شکل جذابی دارد. نوع مشکی این گیاه با عنوان صدف گیاهی شناخته می‌شود که به‌علت طعم منحصربه‌فرد آن است. هردو نوع این گیاه می‌توانند جایگزین مناسبی برای گیاهانی همچون سیب‌زمینی و هویج باشند و دارای ویتامین C و ویتامین گروه B و پتاسیم می‌باشد.

با این سبزیجات خاص و مفید آشنا شوید - 4
 

کدوی چایوت

این نوع کدو هم‌خانواده‌ی کدو تنبل و کدو سبز می‌شود که به رنگ سبز روشن دیده می‌شود و پوستی روشن و خوراکی دارد که معمولاً پخته می‌شود. این نوع کدو کالری کمی دارد درحالی‌که میزان بالایی از ویتامین‌ها و مواد معدنی را در خود جای داده است.

با این سبزیجات خاص و مفید آشنا شوید - 5

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.