با بازی پوکمون گو آشنا شوید

اصولاً ترکیب دنیای واقعی و مجازی یکی از رؤیاهای همیشگی بشر بوده است. بسیاری از کتاب‌ها و فیلم‌ها بر همین اساس ساخته شده‌اند و حالا رویاپردازی در آخرین مرحله خود، شما را از خانه‌هایتان بیرون کشیده و در هیبت یک جست‌وجوگر، همراه سایر بازیگران، به کشف و صید و صعود می‌رسید. یک بازی با نام پوکمون گو اکنون دارد تبدیل به یک بازی مشارکتی می‌شود. یک بازی مشارکتی که در آن با هم‌گروه‌هایی آشنا می‌شوید که قبلا بنا بود در فیس‌بوک یا تلگرام آشنا شوید. اما دیگر این آشنایی در فضای مجازی نیست، در خیابان است، در پارک است، در جنگل است .

انواع بازی‌های کامپیوتری که هر گیمری باید آن را بشناسد!

در این بازی شخصیت‌های مختلفی به‌طور مجازی در دنیای واقعی خلق می‌شوند و کاربر باید با استفاده از حسگرهای گوشی خود آنها را بیابد و به جنگشان برود. در قالب این بازی میلیون‌ها نفر درگیر خلق شخصیت‌های مجازی و مبارزه با یکدیگر شده‌اند. نکته مهم این است که هر یک از کاربران این بازی باید در محیط‌های واقعی به دنبال شخصیت‌های مجازی مخفی‌شده در نقاط مختلف بگردند و آنها را هدف بگیرند، بنابراین اجرای بازی پوکمون گو مستلزم جابه‌جایی و حرکت در سطح شهر است. بنابراین افراد درگیر در این بازی توجه به محیط اطراف را به‌شدت از دست می‌دهند و ممکن است با مشکلاتی جدی مواجه شوند.

در روزهای اخیر و بعد از استقبال از این بازی ساخت نینتندو، خبرهای متعددی در رسانه‌ها در مورد تصادف کاربران این بازی با خودروها، سرقت از آنها توسط دزدان حرفه‌ای و دیگر سوانح منتشر شده و به نظر می‌رسد با افزایش تعداد کاربران این بازی در نقاط مختلف دنیا شاهد انتشار اخبار بیشتری از این دست باشیم. بنابراین می‌توانیم بگوییم که پوکمون گو در حال تسخیر جهان است

پوکمون نخستین‌بار توسط شرکت نینتندو برای کنسول دستی Game Boy منتشر شد. پوکمون‌ها موجوداتی عجیب‌وغریب شبیه به حشرات هستند که شما باید آنها را شکار و تقویتشان کنید. سپس می‌توانید این حشرات را رودرروی یکدیگر قرار دهید تا با یکدیگر نبرد کنند؛ چیزی تقریبا مشابه با بازی محلی خروس جنگی. تا به حال بیش از ۵٠ نسخه مختلف از این سری بازی برای کنسول‌های مختلف ساخته شده است. پوکمون‌ها در دنیا محبوبیت زیادی دارند، به‌گونه‌ای که از جهان بازی نیز فراتر رفته و انیمه، مانگا و سایر ملحقات این سری نیز موفقیت‌های بسیاری را کسب کرده‌اند.

در این بازی می‌توانید با تمرین دادن پوکمون‌تان، آن را قوی‌تر کرده و قابلیت‌هایش را بیشتر کنید. در درجه نخست می‌توانید با استفاده از ترکیب استاردوست‌ها (آیتمی که هنگام شکار پوکمون‌ها به دست می‌آورید) سطح پوکمون را ارتقا دهید، یا با استفاده از آبنبات‌ها، امتیاز نبرد پوکمون را افزایش دهید که این امر منجر به قوی‌ترشدن او خواهد شد. اما در درجه بعدی باید به جنگیدن مشغول شوید. در ابتدای بازی باید تیم خود را از بین قرمز، آبی و زرد انتخاب کنید.  بعد از این‌که تیم‌ خود را انتخاب کردید، مشخص می‌شود چه باشگاهی خودی و چه باشگاهی مربوط به جنگیدن با دیگر پوکمون‌هاست. وقتی به سطح ۵ برسید می‌توانید پوکمون‌تان را برای جنگیدن به باشگاه ببرید.  باشگاه‌های خودی برای تمرین و قوی‌کردن پوکمون‌ها و باشگاه‌های رقیب برای جنگیدن به کار می‌روند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.