با خواص آلوئه‌ورا بیشتر آشنا شوید!

آلوئه‌‌ورا معمولاً به‌عنوان درمانی برای سوختگی و بهبود زخم‌ها شناخته می‌شود، اما می‌دانستید که خواص فراوانی افزون بر این موارد دارد؟ در مصر باستان، از این گیاه برای درمان‌های بسیاری استفاده می‌شده، این گیاه اصالتاً برای آفریقای شمالی و جنوب اروپا است، اما امروزه در خیلی از آب‌وهواها کشت می‌شود. بیایید با خواص این گیاه جادویی بیشتر آشنا شویم.

درمان سوزش معده

بیماری‌های گوارشی زیادی می‌تواند به سوزش معده و دل‌درد ختم شود، اما تحقیقات نشان می‌دهد استفاده از بین 1 تا 3 اونس از ژل آلوئه‌ورا به‌طور روزانه می‌تواند این درد را درمان کند و مشکلات مربوط به گوارش را بهبود بخشد.

 

تازه نگه‌داشتن محصولات

تحقیقاتی در سال 2014 نشان داده که استفاده از ژل آلوئه‌ورا بر روی گیاهان از رشد باکتری‌های مضر بر روی آن‌ها جلوگیری می‌کند و کمک می‌کند تا میوه‌ها و سبزیجات سالم و تازه باقی‌بمانند، هم‌چنین ژل آلوئه‌ورا می‌تواند جایگزین خوبی برای ژل‌های مضر شیمیایی باشد.

 

جایگزینی برای دهانشویه

تحقیقاتی در سال 2014 نشان داده که آلوئه‌ورا می‌تواند جایگزین خوبی برای دهانشویه‌های شیمیایی باشد. آلوئه‌ورا منبعی غنی از ویتامین C می‌باشد که از پلاکت‌ها محافظت می‌کند و جلوی خونریزی را می‌گیرد.

 

مراقبت از پوست

آلوئه‌ورا پوست را تمیز و درخشان می‌کند. استفاده‌ی مداوم از آن می‌تواند از دردها کاهش دهد و درخشان‌کننده‌ی خوبی برای پوست باشد. این گیاه فوق‌العاده می‌تواند علائم پیری پوست مانند چین و چروک را عقب بیندازد هم‌چنین دارای خواص ضدالتهابی بوده و برای درمان لکه های پوستی،جوش و سایر مشکلات پوستی مفید است.

با خواص آلوئه‌ورا بیشتر آشنا شوید - 2

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.