با زن شگفت‌انگیز آشنا شوید!

واندر وومن یا زن شگفت‌انگیزیک فیلم ابرقهرمانی آمریکایی به کارگردانی پتی جنکینز و نویسندگی آلن هاین‌برگ است که در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. فیلم‌نامه این فیلم بر پایه شخصیتی به همین نام از دی‌سی کامیکس نوشته شده‌است. این فیلم حول محور پرنسس دایانا در پاریس است که بازیگر نقش زن شگفت‌انگیز، گل گدوت می‌باشد.

ساخت فیلمی با محوریت شخصیت پرنسس دایانا / زن شگفت‌انگیز به دهه نود بر می‌گردد. در آن زمان از ایوان رایتمن به عنوان یکی از گزینه‌های اصلی کارگردانی نام برده می‌شد. جوئل سیلور در مقام تهیه‌کننده قرار گرفت. او قصد داشت نقش پرنسس دایانا را بر عهده ساندرا بولاک بگذارد؛ اما پروژه به سرانجام نرسید در سال‌های بعد زن شگفت‌انگیز چندبار تا پای عملی شدن پروژه رفت و صحبت از حضور بازیگرانی همچون آنجلینا جولی، ریچل بیلسون، مگان فاکس و کاترین زیتا جونز در نقش پرنسس دایانا شد، اما طولانی شدن مراحل پیش تولید و موانعی هم‌چون نبودن قصه مناسب و بودجهٔ کافی باعث شد تا پروژه برای مدت زیادی به تعویق بیفتد.

گدوت در ابتدا برای بازی در سه فیلم قرارداد امضا کرده بود، که زن شگفت‌انگیز دومی آن محسوب می‌شد؛ اما بعداً گدوت قراردادش را تمدید کرد. قرارداد پتی جنکینز یک‌فیلمه بود، با این وجود او برای بازگشت و کارگردانی دنبالهٔ فیلم ابراز علاقه‌مندی کرده بود. در اوت ۲۰۱۷، ددلاین.کام گزارش داد که جنکینز در آستانهٔ عقد قراردادی “تاریخی” برای کارگردانی قسمت دوم است. جف جانز در مصاحبه‌ای با ورایتی فاش کرد که او و جنکینز در حال نوشتن خلاصه داستان قسمت دوم هستند و ایده‌های خوبی برای آن دارند. در ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۷، وارنر در کامیک‌کان بین‌المللی سن‌دیگو به‌طور رسمی اعلام کرد که قسمت دوم زن شگفت‌انگیز ۱۹۸۴ نام خواهد داشت و در ۱ نوامبر ۲۰۱۹ منتشر می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.