بهترین حالت‌های خوابیدن چگونه است؟

عموماً حالت‌های خوابیدن افراد به یک شکل است، حتی اگر فرد در طی شب تغییراتی در آن ایجاد کند و صبح با حالت متفاوتی از خواب بیدار شود، اما متاسفانه بعضی افراد حالت‌های خوابیدن مناسبی ندارند که می‌تواند آسیب‌رسان باشد، با ما همراه باشید تا با حالات مناسب آشنا شوید.

جنینی

این نوع خوابیدن محبوب‌ترین نوع است، به‌طوری که از هر 10 نفر، 4 نفر جنینی می‌خوابند و این در میان زنان حتی محبوب‌تر هم هست. خوابیدن به شکل جنینی باعث استراحت نخاع می‌شود و تاحدی به پیش‌گیری از آلزایمر و پارکینسون هم کمک می‌کند.

 

صاف

خوابیدن صافه به پهلو عموماً می‌تواند باعث ایجاد کمردرد شود، این درحالی است که 15 درصد از مردم ترجیح میدهند با این حالت بخوابند! بهتر است بالشت نرم یا حوله‌ای را میان زانوهایتان قرار دهید تا فشار وارده کمتر شود.

 

روی شکم

خوابیدن روی شکم، به گونه‌ای که انگار دارید سقوط می‌کنید می‌تواند باعث گردن‌درد شود و چرخیدن در این حالت خوابیدن بسیار راحت تر است. اما اگر می‌خواهید اینگونه بخوابید، از بالشت نرم‌تری استفاده کنید و آن را زیر پیشانی‌تان قرار دهید.

بهترین حالت‌های خوابیدن چگونه است - 1

روی کمر

خوابیدن روی کمر درحالی‌که دو دستتان کنارتان است، می‌تواند باعث ایجاد خروپف شود و به رگ کاروتید که به مغز و گردن و صورت خون‌رسانی می‌کند، آسیب می‌رساند. بهتر است زیر زانوهایتان بالشتی قرار دهید و زیر گودی کمرتان را هم با چیزی پر کنید.

 

ستاره‌دریایی

در این حالت هم شما روی کمر خوابیده‌اید، ولی این‌بار با پاهایی باز و دستانی زیر سر! این نوع خوابیدن میتواند باعث ریفلاکس شود، بهتر است بالشتی زیر گودی کمر و زانوهایتان قرار دهید.

 

ایجاد تغییر

اگر شب‌ها در به خواب‌رفتن مشکل دارید، تلاش کنید تا حالت خوابیدنتان یا بالشتتان را عوض کنید و تنوعی ایجاد کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.