بهترین و بدترین غذاها برای کبد!

کبد، عضوی مهم در بدن است که در حیاتی‌ترین اتفاقات بدن نقش دارد! پس بهتر است که مراقب سلامت آن باشید تا بتوانید زندگی سالمی داشته‌باشید. با ما همراه باشید تا با بهترین و بدترین غذاها برای کبد آشنا شوید.

از غذاهای پرچرب دوری کنید

غذاهایی مانند سیب‌زمینی سرخ‌شده و برگرها باعث کاهش سلامت کبد شما می‌شود! بنابراین تلاش کنید میزان مصرف غذاهای پرچرب را کاهش دهید.

 

بروکلی

سبزیجاتی همچون بروکلی باعث افزایش عمر مفید کبد می‌شود و از آن محافظت می‌کند. می‌توانید بروکلی را همراه با دیگر سبزیجات یا حتی بادام و یا سرکه بالزامیک میل کنید.

 

قهوه

خوشایند است که بدانید قهوه برای کبد فوایدی هم دارد! خوب است بدانید که مصرف دو فنجان قهوه در روی باعث محافظت از کبد در برابر الکل یا غذاهای ناسالم می‌شود و احتمال ابتلا به سرطان کبد را هم کاهش می‌دهد.

بهترین و بدترین غذاها برای کبد - 1

شکر

مصرف شکر و قند زیاد از کارایی کبد شما می‌کاهد و این فقط و فقط به‌علت وظیفه‌ی کبد در قبال این نوع مواد است.

 

چای سبز

چای سبز دارای آنتی‌اکسیدانی است که از برخی سرطان‌ها ازجمله سرطان کبد جلوگیری می‌کند. اما دقت کنید که بهتر است آن را گرم بنوشید.

 

آب

بهترین راه برای اطمینان از سلامت کبد داشتن وزنی مناسب و نوشیدن آب خالص به‌جای نوشیدنی‌های شیرین یا نوشابه است.

 

بادام

درکل آجیل، به ویژه بادام منبع خوبی برای ویتامین E است که از ایجاد کبد چرب جلوگیری می‌کند! بادام همچنین برای قلب هم مفید است.

 

نمک

مصرف نمک و سدیم خود را به حداقل برسانید تا کبد سالم‌تری داشته‌باشید! همچنین غذاهای فرآوری‌شده هم عمر مفید کبد را کاهش می‌دهند.

 

اسفناج

سبزیجات دارای برگ‌های سبز باعث عملکرد درست کبد می‌شوند که اسفناج هم یکی از آن‌هاست که می‌توانید از آن در سالاد استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.