کاری که خواب کمتر از هفت ساعت با شما انجام می‌دهد!

عدم داشتن خواب کافی، در زندگی روزانه‌ی ما تاثیر به‌سزایی دارد و علاوه بر آن، تاثیراتی مخرب‌تر هم در طولانی‌مدت به همراه خواهد داشت. نداشتن خواب کافی بر همه‌چیز تاثیر می‌گذارد، از سلامت روانی گرفته تا ذخیره‌ی چربی در بدن!

کاری که خواب کمتر از هفت ساعت با شما انجام می‌دهد - 1

طبق تحقیقاتی که اخیراً صورت پذیرفته‌شده، افرادی مورد بررسی قرار گرفتند که در دهه‌ی بیست سالگی از عمرشان بودند و به‌طور میانگین چهار روز در هفته، خوابی برابر با پنج ساعت داشتند. طبق این تحقیقات مشخص شد که با این اتفاق، چربی‌ها در بدن تجزیه نمی‌شوند و درنتیجه، ذخیره خواهند شد! علاوه بر این، عدم وجود خواب کافی باعث ایجاد تنش و استرس در زندگی و کار روزمره هم می‌شود. متاسفانه آمار افرادی که از کم‌خوابی رنج می‌برند، رفته‌رفته رو به افزایش است و این اصلاً خبر خوبی نیست! معمولاً با افزایش سن، از میزان خواب افراد هم کمتر می‍‌شود و به‌همان میزان که درگیر کار خود می‌شوند، از خواب کافی و لازم باز می‌مانند. اما افرادی هم هستند که میزان خواب کافی دارند، اما ساعات مشخصی برای خواب ندارند که این هم باعث کاهش کارکرد بدن می‌شود، پس داشتن الگوی خواب صحیح در زندگی الزامی است.

عدم داشتن خواب کافی، علاوه بر سلامت روانی، بر سامت جسمانی هم منجر می‌شود که درنهایت به کاهش کیفیت زندگی می‌انجامد. خوب است بدانید که استفاده از شبکه‌های مجازی و تکنولوژی قبل از خواب، یک سم مهلک برای خواب به‌شمار می‌رود. نور آبی منتشر شده از صفحات تلفن همراه الگوی خواب انسان را برهم می‌زند، به همین علت توصیه می‌شود حداقل از دو ساعت قبل از خواب، تحت تاثیر صفحات این‌چنینی قرار نگیرید تا خواب راحتی داشته‌باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.