تاریخ اکران دنباله‌های فیلم آواتار

به گفته عوامل فیلم آواتار، قرار است این فیلم دنباله‌دار باشد. مشخص شدن تاریخ اکران دنباله‌های آن گویای تلاش این مجموعه برای ساخت دنباله‌ها است.

تاریخ اکران دنباله‌های فیلم آواتار

  • آواتار 2 در 17 دسامبر 2021
  • آواتار 3 در 22 دسامبر 2023
  • آواتار 4 در 19 دسامبر 2025
  • آواتار 5 در 17 دسامبر 2027

اولین قسمت این دنباله در سال 2009 به روی پرده نقره‌ای رفت که با استقبال بالایی مواجه شد. از افتخارات این فیلم می‌توان به جای گرفتن در لیست پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای جهان اشاره کرد.

این فیلم در سبک علمی-تخیلی بوده و همان‌طور که اقتضای این سبک است برای ساخت آن از جلوه‌های ویژه استفاده می‌شود که شاید بد نباشد بدانید مسئول جلوه‌های ویژه فیلم نابودگر ۲ تا قبل از مرگش به تهیه کننده این فیلم جیمز کامرون در طراحی کمک می‌کرده‌است. سم ورثینگتون، زویی سالدانا، میشل رودریگز، استیون لانگ و سیگورنی ویور از جمله بازیگران این فیلم هسنتد.

تاریخ اکران دنباله‌های فیلم آواتار - 1

اگر خلاصه داستان را در یک جمله بخواهید باید گفت جنگ بر سر حرص و طمع انسان است، اما چه چیزی باعث شده که عوامل این مجموعه دست به ساخت دنباله‌ی این فیلم بزنند؟ مگر داستان این فیلم چه پتانسیلی دارد که حداقل 4 دنباله از آن قرار است ساخته شود؟! اگر به اندازه کافی کنجکاو شدید بیاید نگاهی به شروع این فیلم داشته باشیم.

سربازی فلج از نیروی دریایی به نام جیک سالی به ماموریتی در سیاره‌ای دور افتاده می‌رود، در مکانی به نام پاندورا. در این بین او متوجه می‌شود که هم‌نوعانش قصد دارند از منابع ارزشمند موجوداتی شبه‌انسان به نام ناوی استفاده کنند. جیک با نفوذ در جمع آن‌ها درصدد کسب اطلاعات است اما در این بین اتفاقاتی می افتد که او را به فکر وا می‌دارد. او که اکنون با اهالی پاندورا خو گرفته حالا عاشق دختر رئیس قبیله شده‌است. طولی نمی کشد که انسان ها به مردم پاندورا حمله می‌کنند اما جیک تصمیم می‌گیرد در این جنگ برای ناوی‌ها مبارزه کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.