تغییر طرز فکر به شما کمک می‌کنند زندگی رویایی‌تان را زندگی کنید! (بخش دوم)

آیا هدف یا رویای بزرگی در زندگی دارید؟ ذهنتان درگیر چگونه رسیدن به آن است؟ تغییر طرز فکر شما می‌تواند کمکتان کند! باورهای زیادی مبنی این وجود دارد که افکار و باورها همه‌چیز را در زندگی پیش می‌برند. طرز فکر شماست که ایجاب می‌کند با هر موقعیتی چگونه برخورد کنید یا از آن استفاده کنید. زمانی که خوش‌بین باشید، می‌توانید کوچک‌ترین راه‌ها را هم ببینید، این درحالی است که افکار بد چشمان شما را می‌بندد.

ادراک و احساس ما واقعیت را می‌سازد و این باورها هستند که خروجی را تعیین می‌کنند، پس بهترین کار برای هموار کردن مسیر رسیدن به رویاها همین است! تغییر طرز فکر! اما چگونه؟ در بخش دوم با ما همراه باشید! هم‌چنین برای مشاهده‌ی بخش اول می‌توانید به این مطلب و برای مطالعه‌ی بخش بعدی به این مراجعه فرمایید.

 تغییر طرز فکر - 2

به ممکن‌ها باور داشته‌باشید

از “غیرممکن است” به “ممکن است”

هنری فورد در این‌باره می‌گوید:”چه فکر کنید که می‌توانید و یا نمی‌توانید، حق با شماست!”

اگر شما واقعاً با تمام وجود باور نکنید که به چیزی می‌رسید، پس واقعاً اتفاق نخواهد افتاد. اگر می‌خواهید زندگی رویایی‌تان را زندگی کنید، پس اول باید امکان آن را باور کنید.

برای سال‌های طولانی، مردم باور داشتند که ممکن نیست یک مایل را در 4 دقیقه دوید. آن‌ها باور داشتند که بدن نمی‌تواند آن را تحمل کند و قلب خواهد ترکید.

در دهه‌ی 1940، یک نفر آن را در 4 دقیقه و یک ثانیه دوید، این رکورد تا نه سال باقی ماند. بعد در سال 1954، راگر بنیستر این رکورد را شکست و آن مسیر را در 3 دقیقه و 59 ثانیه دوید. این فقط با تلاش زیاد اتفاق نیفتاد، جدا از تمرین و صبر، این اتفاق به علت باور شخص افتاد. او می‌دانست که می‌تواند این کار را انجام دهد، و با تصورکردن خروجی تمرین کرد و این اتفاق را رقم زد. کمتر از 6 هفته بعد، جان لندی استرالیایی آن را در 3 دقیقه و 58 ثانیه دوید که بعد از آن، افراد زیادی این کار را انجام دادند که تا به کنون به بیش از 1400 نفر می‌رسند. اول بنیستر این طرز تفکر را در مردم به وجود آورد، و سپس ذهن‌های بقیه هم رو به آن باز شد و آن‌ها توانستند! این حقیقتی است که برای همه صدق می‌کند. چیزی که می‌خواهید، رویایی که دارید، به امکان آن باور دارید؟ اگر دارید، پس دارید مسیر را به‌درستی طی می‌کنید. به‌جای فکر کردن به این‌که این اتفاق نمی‌افتد، به این فکر کنید که چه کنید که این اتفاق بیفتد! ادیسون سخن معروفی دارد که می‌گوید:”من 10000 راه یاد گرفتم برای این‌که چگونه لامپ را اختراع نکنم!” هر شکست را به‌منزله‌ی یک قدم نزدیک‌تر شدن به رویایتان بدانید. مغز ما چیزی را که به آن بگویید باور می‌کند، آن را تصور کنید، تصور کنید که در زندگی رویایی‌تان چه چیزی را می‌شنوید یا حس می‌کنید، این‌گونه است که اتفاق می‌افتد! زمانی که منطق هم کارساز نیست، باور خود را از دست ندهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.