تفاوت طول ساعت روزه‌داری در کشورهای مختلف

کشور‌های جهان، هرساله و در هر ساعت و دقیقه و ثانیه با حرکت زمین و قرارگیری در زوایای مختلف، موقعیت‌های جغرافیایی متعددی را تجربه می‌کنند و با توجه به تقویم‌های شمسی، قمری و میلادی ایام با اختلاف‌های چند ساعته و یا روزانه روبرو است. در این مطلب به بررسی تفاوت طول ساعت روزه‌داری در کشورهای مختلف خواهیم پرداخت.

مسلمانان ساکن ایسلند، شمالی‌ترین کشور اروپا طولانی‌ترین ساعات روزه داری را دارند. حدود ۱۵۰۰ مسلمان در این کشور زندگی می کنند و آنها باید روزانه ۲۲ ساعت روزه بگیرند. ساعات روزه داری در جزیره ایسلند از حدود ۲ بامداد شروع می شود و تا نیمه شب ادامه دارد.

ایسلند از کشورهایی است که کمترین تعداد جمعیت مسلمان را دارد و از مجموع ۳۳۰ هزار ساکن این کشور، تنها ۰.۵ درصد مسلمان هستند.

درمجموع، مسلمانان ساکن کشورهای منطقه اسکاندیناوی طولانی‌ترین زمان روزه داری را در میان سایر کشورها دارند زیرا در قطب شمال، خورشید در اغلب ساعات روز و شب می تابد. شب در فنلاند تقریبا ۵۵ دقیقه طول می کشد، در نروژ دوره روزه داری بیش از ۱۹ ساعت و در ایسلند ۲۲ ساعت است.

کشورهای نیمکره شمالی بیشترین ساعات روزه داری و کشورهای نیمکره جنوبی کمترین ساعت روزه داری را دارند. در نیمکره جنوبی، آرژانتین و شیلی با حدود ۱۰ ساعت، کمترین ساعات روزه داری را دارند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.