جاذبه‌های گردشگری ایتالیا

ایتالیا به‌عنوان زادگاه رنسانس و حکومت رومانی شناخته می‌شود و ازنظر هنر و معماری کشوری بسیار غنی است. بیایید باهم نگاهی به برترین جاذبه‌های گردشگری ایتالیا بیندازیم.

  1. کولوسئوم

 

جاذبه‌های گردشگری ایتالیا - 1

 

این مکان از بزرگ‌ترین تالارهای جهان به حساب می‌آید که کفی چوبی داشته و در زیر آن، اتاق‌ها و راه‌هایی برای گلادیاتورها، کارمندان، حیوانات وحشی و انباری وجود دارد. امروزه در اطراف این مکان ساختمان‌های مدرن بسیاری ساخته‌شده که دیدن این مکان تاریخی را در بین ان‌همه مکان مدرن لذت‌بخش‌تر هم می‌کند.

 

  1. کانال‌های ونیز

 

جاذبه‌های گردشگری ایتالیا - 2

 

رفتن به کانال‌های ونیز، ازجمله تفریحاتی است که قرن‌هاست طرفداران بسیاری دارد. ونیز جزیره‌ایست که خیابان‌های اصلی آن به‌شکل کانال و پر از آب هستند. در این مکان یک کانال بزرگ و مرکزی وجود دارد که بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین آن‌هاست.

 

  1. برج کج پیزا

 

جاذبه‌های گردشگری ایتالیا - 3

 

این برج از محبوب‌ترین جاذبه‌های شهر پیزا می‌باشد که درواقع به‌علت وجود یک نقص در آن به این محبوبیت رسیده. طبق گفته‌ها، بخشی از برج بعداز شروع ساخت آن به‌علت مهندسی اشتباه کمی بیشتر در زمین فرو رفت که به کج‌شدن برج انجامید. بازدیدکنندگان از این مکان می‌توانند به بخش بالایی آن بروند و نمایی زیبا از شهر را تماشا کنند.

 

  1. دریاچه‌ی کومو

 

جاذبه‌های گردشگری ایتالیا - 4

 

دریاچه‌ی کومو از زیباترین مکان‌های ایتالیا است که دورتادور آن را کوه پوشیده و در کنار آن یک شهر کوچک قرار دارد. آب‌وهوا در این منطقه بسیار خوب و دلپذیر است که باعث محبوبیت هرچه بیشتر آن می‌شود.

 

  1. شهر واتیکان

 

جاذبه‌های گردشگری ایتالیا - 5

 

واتیکان از گنجینه‌های ارزشمندی از هنر ایتالیا است. در آن موزه‌ی واتیکان وجود دارد که در آن‌جا می‌توان اثرهای فراوانی را از نقاش‌های معروف یافت و از آن‌ها لذت برد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.