جمشید مشایخی، بازیگر پیشکسوت ایران درگذشت

جمشید مشایخی که در طول تعطیلات نوروز در بیمارستان عرفان بستری بود، ساعاتی پیش درگذشت. او پس از تحمل یک دوره بیماری در تاریخ ۱۳ فروردین سال ۱۳۹۸ دربیمارستان عرفان بر اثر ایست قلبی در سن ۸۴ سالگی درگذشت. در ساعت ۲۱:۰۰ روز ۱۳ فروردین ۱۳۹۸ صفحهٔ اینستاگرام جمشید مشایخی که توسط فرزندانش اداره می‌شود، در پیامی کوتاه نوشت: «پدر ما ساعت ۹ شب امشب ۱۳/فروردین/۱۳۹۸ در نهایت آرامش به سفر ابدی رفت. تشکر ویژه از همهٔ عزیزانی که همواره به ایشان لطف و محبت داشتند. روح ایشان شاد و یادش گرامی باد. نادر، نغمه و سام مشایخی.»

جمشید مشایخی یکی از ماندگارترین چهره‌های عرصه بازیگری متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران است و از سال ۱۳۳۶ با نمایش «وظیفه پزشک» فعالیت بازیگریش را آغاز کرد و با فیلم کوتاه «جلد مار» در سال ۴۲ مقابل دوربین رفت و دو سال بعد با فیلم «خشت و آینه» وارد سینما شد.

وی در قریب به ۱۷۰ فیلم سینمایی و تلویزیونی به ایفای نقش پرداخت. آخرین حضور وی در جلوی دوربین در مجموعه تلویزیونی «در جستجوی آرامش» به کارگردانی «سعید سلطانی» بود. این مجموعه در سال ۱۳۹۶ از شبکه پنج صدا و سیمای ایران پخش شد.

عباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در پیامی درگذشت وی را تسلیت گفت. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران نیز با انتشار پیامی درگذشت این هنرمند سرشناس را تسلیت گفته است.

بنا به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان پیکر این بازیگر پیشکسوت شنبه ۱۷ فروردین از مقابل تالار وحدت تشییع می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.