بیوگرافی جیسون استاتهام

جیسون استاتهام متولد ۲۶ ژانویه ۱۹۶۷ بازیگر انگلیسی‌تبار هالیوود که با فیلم‌های اکشن شناخته شده‌، نه تنها بازیگر بلکه تهیه‌کننده، صداپیشه، ورزشکار حرفه‌ای و مدل نیز هست. در کاراته و کیک بوکسینگ تسلط دارد و به طور حرفه‌ای در رشته شیرجه حضور داشته و برای مدتی عضو تیم ملی این رشته‌ی آبی بوده‌است اما در ۲۳ سالگی آن را کنار گذاشت.

جالب است بدانید اکثر صحنه‌های رزمی فیلم‌هایی که او بازی کرده توسط خودش فیلم برداری شده‌است. از جمله فیلم‌هایی که بازی کرده می‌توان به قاپ‌زنی، مکانیک ۱ و ۲، مسابقه مرگ ۱، مأمور انتقال ۱، ۲ و ۳، امن، دزدی بانک، بی‌مصرف‌ها ۱، ۲ و ۳ و همین‌طور سریع و خشن ۷ و ۸ اشاره کرد.

در سال ۲۰۱۳ جیسون استاتهام از جمله بازیگران اصلی پیشنهادی برای فیلم سریع و خشن ۶ بود اما چون در آن زمان در حال کار بر روی دو فیلم دیگر بود به حضور افتخاری در این فیلم بسنده کرد اما در ادامه همان نقش کوتاه به شخصیت اصلی در دو سری بعدی این فیلم مبدل شد.

او تا کنون در هیچ سریالی حضور نداشته البته تا سال ۲۰۱۸ در مجوعه تلویزیونی به نام “زنده باد جنون” ، لازم به ذکر است که این مجموعه تلویزیونی در حال تولید است. از آخرین کارهایش می‌توان به فیلم “سریع و خشمگین تقدیم می‌کند: هابز و شاو” اشاره کرد.


جیسون استاتهام - 1

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.