خواص تاثیرگذار نارگیل!

نارگیل میوه‌ای بسیار خوشمزه و لذیذ است که قدمتی بیش از 4500 سال دارد اما اخیراً خیلی محبوب‌تر شده و خواص آن دیگر بر مردم پوشیده نیست! در ادامه به بیان 5 خاصیت تاثیرگذار نارگیل خواهیم پرداخت.

تامین مواد موردنیاز بدن

نارگیل برخلاف اکثر میوه‌ها، بیش از کربوهیدرات دارای چربی است! هم‌چنین نارگیل حاوی مقادیر بالایی از پروتئین، موادمعدنی مهم و مقداری از ویتامین‌های گروه B است. موادمعدنی موجود در نارگیل عملکردهای زیادی در بدن دارند. نارگیل میزان بالایی منگنز دارد که برای سلامت استخوان‌ها و سوختن کربوهیدرات‌ها، پروتئین‌ها و کلسترول اهمیت زیادی دارد. نارگیل هم‌چنین باعث افزایش ساخت گلبول‌های قرمز خون هم می‌شود.

 

سلامت قلب

تحقیقاتی نشان داده که نارگیل باعث بهبود میزان کلسترول خون می‌شود و ممکن است در ازبین‌رفتن چربی‌های شکمی هم نقش داشته‌باشد که باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود. لازم به‌ذکر است که روغن نارگیل هم تمامی این خواص را در خود دارد و مصرف آن موثر واقع می‌شود.

خواص تاثیرگذار نارگیل - 1
 

کنترل قند خون

نارگیل میزان کمی کربوهیدرات و مقادیر بالایی از فیبر و چربی را در خود دارد که به کنترل قند خون کمک شایانی می‌کند. آمینواسید موجود در نارگیل باعث تحریک ترشح انسولین در بدن که هورمون کاهنده‌ی قند خون است، می‌شود.

 

آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن

این میوه‌ی شگفت‌انگیز حاوی ترکیبات آنتی‌اکسیدانی مهمی است که از سلول‌ها در برابر خطرات خارجی احتمالی محافظت می‌کند و با رادیکال‌های آزاد می‌جنگد.هم‌چنین تحقیقاتی نشان داده که آنتی‌اکسیدان‌های روغن نارگیل هم از مرگ و آسیب سلولی به‌علت شیمی‌درمانی پیش‌گیری می‌کند و از آن محافظت می‌کند.

 

انطباق آن با رژیم غذایی

نارگیل هم از جمله مواردی است که به راحتی می‌توان آن را به رژیم غذایی استفاده کرد. می‌توان از عصاره یا خود بافت آن بدون نگرانی راجع به قند اضافی استفاده کرد، به‌گونه‌ای که پختن تکه‌های رنده‌شده‌ی آن طعم شیرینی به شیرینی‌ها و نان‌ها می‌دهد. از نارگیل می‌توان به‌عنوان جایگزینی برای آرد سفید هم استفاده کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.