خواص روغن زیتون

روغن زیتون ماده‌ای بسیار مفید برای بدن است که در ادامه به بررسی برخی خواص آن می‌پردازیم.

  1. حاوی چربی بی‌نظیر

روغن زیتون حاوی مقادیر بالایی از اولئیک اسید که نوعی اسید چرب است می‌باشد که این چربی برای بدن فواید زیادی ازجمله پیش‌گیری از سرطان دارد.

 

  1. میزان آنتی‌اکسیدان بالا

نوع بسیار خالص این ماده حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است که اثرات بیولوژیکی مفیدی بر روی بدن می‌گذارد و از بروز بیماری قلبی جلوگیری می‌کند.

 

  1. خاصیت ضدعفونی‌کنندگی

این روغن حاوی موادی است که قاتل عفونت‌ها به‌شمار می‌روند، این مواد شامل اولئیک اسید و آنتی‌اکسیدان اولوکانتال می‌شود.

 

  1. پیش‌گیری از سکته مغزی

تحقیقات گسترده‌ی زیادی نشان داده‌اند که این روغن باعث کاهش خطر ایجاد سکته مغزی می‌شود، این معضل امروزه دومین قاتل افراد در کشورهای پیشرفته می‌باشد.

 

  1. مبارزه با بیماری قلبی

روغن زیتون برای سلامت قلب بسیار مفید است، به‌طوری که باعث کاهش فشار خون و کاهش میزان کلسترول بد خون یا LDL می‌شود و درنهایت باعث عملکرد بهتر رگ‌های خونی می‌شود.

 

  1. کمک به کاهش وزن

برخلاف تصور عموم مردم، این روغن با وجود روغن بودنش باعث افزایش وزن نمی‌شود، بلکه استفاده‌ی صحیح و به اندازه‌ی آن حتی می‌تواند در کاهش وزن هم موثر باشد.

 

  1. مبارزه با آلزایمر

برخی تحقیقات نشان داده که این ماده در مبارزه با آلزایمر در افراد هم می‌تواند مفید باشد، اما در این مورد هنوز نیاز است تحقیقات بیشتری صورت بپذیرد.

 

  1. کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2

تحقیقات و تجربیات کلینیکی زیادی نشان داده که ترکیب روغن زیتون و رژیم غذایی مدیترانه‌ای می‌تواند باعث کاهش احتمال و خطر ابتلا به دیابت نوع 2 شود.

 

  1. مبارزه با سرطان

شواهد زیادی نشان داده که این ماده باعث کاهش خطر ابتلا به سرطان می‌شود، اما هنوز احتیاج به تحقیقات بیشتری در این‌باره است.

 

در کنار همه‌ی این موارد بهتر است دقت کنید که از روغن زیتون اصل و خالص استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.