خواص زردچوبه

تحقیقات نشان می‌دهد که زردچوبه خواص بسیار مفیدی برای مغز و بدن دارد که در هر غذایی یافت نمی‌شود. بیایید باهم خواص‌ زردچوبه را مرور کنیم.

 

  1. زردچوبه حاوی ترکیبات زیستی و پزشکی است

زردچوبه نوعی ادویه است که رنگ زرد دارد. این ماده حاوی کورکومین است که خاصیت ضدعفونی و آنتی‌اکسیدانی دارد. هم‌چنین بهتر است بدانید این ماده چربی‌سوز هم هست که در پودر فلفل سیاه هم موجود است. از زردچوبه برای هزاران سال در هند به‌عنوان ماده‌‎ی دارویی استفاده می‌شده‌است.

 

  1. زردچوبه ظرفیت آنتی‌اکسیدانی بدن را افزایش می‌دهد

آسیب‌های اکسیدانی از جمله آسیب‌هایی است که طی مکانیزم‌های بدنی مانند افزایش سن یا بیماری‌ها اتفاق می‌افتد که با موادی همچون اسیدهای چرب یا پروتئین یا مولکول وراثتی واکنش می‌دهد. کورکومین موجود در زردچوبه حاوی آنتی‌اکسیدان است و همینطور فعالیت آنزیم‌های آنتی‌اکسیدانی خود بدنتان را هم سرعت می‌بخشد.

 

  1. زردچوبه عملکرد مغز را بهبود می‌بخشید

نورون‌ها یا همان سلول‌های عصبی ارتباط‌ها را با سیستم عصبی از سرتاسر بدن ایجاد می‌کنند. یکی از مهم‌ترین رساننده‌ها در این فرآیند فاکتور نوتروفیک خارج از مغز است که هورمونی است که در عملکرد مغز نقش دارد و اکثر اختلالات مغزی به‌علت کمبود این هورمون است، مانند آلزایمر و افسردگی. اما بهتر است بدانید که کورکومین موجود در زردچوبه میزان این هورمون را افزایش می‌دهد. هم‌چنین می‌تواند حافظه و هوش شمارا تقویت کند.

 

  1. زردچوبه احتمال ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می‌دهد

کورکومین تاثیرات خوبی برروی فاکتورهای تاثیرگذار بر بیماری قلبی دارد. کورکومین عملکرد اندوتلیم و میزان ضدعفونی بودن و آنتی‌اکسیدان‌ها را افزایش می‌دهد

 

  1. زردچوبه از سرطان جلوگیری می‌کند

زردچوبه تغییراتی در مولکول‌های بدن ایجاد می‌کند که می‌تواند از سرطان پیشگیری و یا حتی در موارد کم‌تر آن‌را درمان کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.