خواص ساشیمی

ساشیمی نوعی غذای ژاپنی است که درواقع تکه‌های نازکی از ماهی خام است که انواع متفاوتی هم دارد که تمام این‌ها را به‌طور مفصل در این مطلب برایتان شرح دادیم. اکنون بیایید نگاهی به خواص این غذای لذیذ ژاپنی بیندازیم.

منعبی غنی از امگا 3

همانطور که می‌دانید، بیشترین میزان امگا 3 را می‌توان در ماهی‌ها یافت که اتفاقاً عملکرد بسیار مهمی هم در سلامت قلب دارند. بدیهی است که ساشیمی مقادیر بالایی از امگا 3 را در خود دارد.

 

پروتئین بالا

تمام انواع ساشیمی منابع خوبی برای پروتئین هستند، به‌طوری که در 100 گرم از آن به‌طور میانگین بین 20 تا 25 گرم پروتئین یافت می‌شود.

 

آنتی‌اکسیدان‌های زیاد

ساشیمی‌های همچون ماهی خال مخالی، سالمون یا تن منابع خوبی برای تامین ویتامین E هستند که این ویتامین نوعی آنتی‌اکسیدان است و نقش مهمی را در بدن ایفا می‌کند. آنتی‌اکسیدان‌ها برای محافظت از پوست و افزایش مقاومت آن در برابر اشعه‌های فرابنفش ضروری هستند.

 

میزان زیاد ویتامین‌ها و مواد معدنی

در کل ماهی منبعی خوب برای ویتامین‌ها و مواد معدنی است و ساشیمی هم از این قاعده پیروی می‌کند، به‌طوری که مقادیر بالایی از ویتامین‌های گروه B، منیزیم، سلنیم و ویتامین D را می‌توان در آن یافت.

خواص ساشیمی - 1
 

موارد احتیاط

آلودگی انگلی

متاسفانه ساشیمی به‌علت خام‌بودن می‌تواند انگل‌هایی را به شما منتقل کند.

 

عفونت کرم نواری

ماهی‌های تازه همچون سالمون می‌توانند همراه با کرم‌های نواری باشند که باعث ایجاد مشکلاتی در بدن انسان می‌شود که به دیفیلوبوتریازیس معروف است و نشانه‌های همچون خستگی، اسهال و درد غیرطبیعی دارد.

 

عفونت کرم حلقوی

این نوع کرم معمولاً مربوط به ماهی‌های اقیانوسی است که مشکلات زیادی را برای دستگاه گوارش انسان‌ها به وجود می‌آورد که آنیزاکیازیس معروف است. این مورد هم همراه با حالت تهوع و اسهال و درد غیرطبیعی و ضعف عضلانی همراه است.

 

آلرژی

بسیاری از افراد می‌توانند به غذاهای دریایی آلرژی داشته‌باشند که باید از خوردن این غذا صرف‌نظر کنند.

 

سدیم بالا

ساشیمی همراه با سس سویا میزان بالایی سدیم دارد که تقریباً 40 درصد نیاز روزانه‌ی شما را تامین خواهد کرد، پس مراقب باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.