خواص شگفت‌انگیز سیب

سیب، یکی از محبوب‌ترین میوه‌هاست که خواص شگفت‌انگیزی نیز دارد. بیایید با آن‌ها بیشتر آشنا شویم.

 1. سیب، سرشار از مواد مفید

یک سیب با اندازه‌ای متوسط حاوی این مواد می‌باشد:

 • کالری: 95
 • کربوهیدرات: 25 گرم
 • فیبر: 4 گرم
 • ویتامین (C): 14 درصد از مصرف روزانه مرجع
 • پتاسیم: 6 درصد از مصرف روزانه مرجع
 • ویتامین (K): 5 درصد از مصرف روزانه مرجع
 • منگنز، مس، ویتامین‌های A و E و B1 و B2 و B6: زیر 4 درصد از مصرف روزانه مرجع

هم‌چنین بهتر است بدانید این میوه خوشمزه سرشار از پلی‌فنل‌ها است و بهتر است که با پوست آن را بخورید، زیرا نصف فیبر و بیشتر پلی‌فنل موجود در قشر آن قرار دارد.

 

 1. کاهش وزن با سیب

این میوه سرشار از فیبر و آب است، تحقیقاتی نشان داده که خوردن دو قاچ از آن قبل از غذا باعث سیری زودتر می‌شود که به‌طور میانگین فرد 200 کالری کمتر دریافت می‌کند. البته دقت کنید که این نتایج در بلندمدت به‌دست می‌آید و باید کمی صبور باشید. هم‌چنین افرادی که سیب مصرف می‌کنند درصد کلسترول بد یا LDL و تری‌گلیسیرید خون‌شان کمتر است.

 

 1. فایده برای قلب

این میوه دوستدار قلب شما است. سیب، فیبر محلول زیادی دارد که کلسترول را کاهش می‌دهد. پلی‌فنل موجود در آن باعث کاهش فشار خون و کاهش احتمال سکته قلبی می‌شود.

 

 1. کاهش‌دهنده‌ی احتمال دیابت

تحقیقات متعددی نشان داده که این میوه باعث کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 می‌شود که مربوط به پلی‌فنل و آنتی‌اکسیدان موجود در آن می‌شود.

 

 1. جلوگیری از سرطان

مواد موجود در سیب می‌تواند به بدن برای مبارزه در برابر سرطان کمک کند و همین‌طور تحقیقات نشان داده که مصرف این میوه می‌تواند مانع از بروز سرطان و هم‌چنین مانع از بروز مرگ در اثر سرطان بشود.

 

 1. سلامتی استخوان‌ها

آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد ضدالتهاب موجود در سیب می‌تواند سلامت استخوان را افزایش دهد و میزان از دست‌دادن کلسیم را به حداقل برساند که باعث جلوگیری از پوکی استخوان در سنین بالا می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.