خواص چای گل سرخ

چای گل سرخ نوعی چای با عطر و طعمی بسیار دلپذیر برای اکثر افراد است. بسیاری از افراد معتقدند این چای بسیار مفید است، اما آیا واقعاً این‌چنین است؟ خواص این چای هم تقریباً مانند بقیه‌ی چای‌ها است، اما در بیان برخی خواص این چای حتی زیاده‌روی هم شده‌است! با ما باشید تا این مسائل را راجع به این چای جذاب شفاف‌سازی کنیم!

ویتامین C

افراد بسیاری معتقدند که این چای سرشار از ویتامین C است، اما درواقع مدرک قابل اعتمای در دسترس نیست! افرادی که این ادعا را دارند، معتقدند که مانند تمامی گیاهان، گلبرگ‌های این گل حاوی این ویتامین است، اما خب تفاوت زیادی میان این چای و گلبرگ‌های گل سرخ است و اثبات این عقیده نیاز به مدرک قابل اعتمادی دارد.

 

کمک به درد قاعدگی

برخی شواهد و مدارک نشان می‌دهند که چای گل سرخ به درد دوران قاعدگی در خانم‌ها کمک می‌کند و این قضیه طبق تجربیات صحت دارد! البته تحقیقاتی در این زمینه با 130 نفر صورت پذیرفت که 70 نفر از آن‌ها از چای گل سرخ استفاده کردند و ادعا داشتند که با کاهش استرس و نگرانی و درد روبه‌رو شدند!

خواص چای گل سرخ - 1
 

نبود کافئین در آن

بسیاری از افراد قهوه‌ی صبح‌گاهی‌شان را دوست دارند و کافئین موجود در آن تاثیرات مثبتی برروی میزان انرژی و تمرکز آن‌ها دارد. اما کافئین درواقع مانند یک مخدر عمل می‌کند و تاثیراتی منفی هم قطعاً دارد. این چای برای افرادی که علاقه‌ای به دریافت کافئین ندارند انتخاب بسیار مناسبی است.

 

منبعی غنی از پلی‌فنل‌ها

پلی‌فنل‌ها ترکیبات زیست‌فعالی هستند که بسیاری از افراد آن را به عامیانه با نام آنتی‌اکسیدان می‌شناسند و در توت و قهوه موجود است. خوب است بدانید که چای گل سرخ هم دارای مقادیری بالا از پلی‌فنل‌ها است!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.