عادت‌هایی برای داشتن ذهنی شادتر و بدنی متناسب‌تر (بخش اول)

عادت به معنی رفتار یا احساسی است که دور شدن از آن به گونه‌ای مشکل است، اما به محض شنیدن این جمله، به‌یاد عادت‌های بد می‌افتیم! این درحالی است که انسان می‌تواند عادت خوبی داشته‌باشد و از ترک‌نکردن آن به خودش نفع برساند! اگر بدنی سالم‌تر و متناسب‌تر و ذهنی شاداب‌تر می‌خواهید، پس این مطلب برای شماست! با ما همراه باشید. برای ادامه‌ی مطالعه می‌توانید به این مطلب مراجعه نمایید.

بدنتان را تامین کنید

آب، قبل از هرچیزی

نوشیدن آب، خیلی بیشتر از نوشیدنی‌های دیگر اهمیت دارد! بهتر است روزتان را با یک لیوان آب آغاز کنید، با این‌کار به سیستم گوارش، مغز و بسیاری از چیزهای دیگر کمک می‌کنید! آب با دمای اتاق بهترین گزینه می‌باشد. به یاد داشته‌باشید، به محض خارج‌شدن از تخت آب بنوشید، و حین دوش گرفتن، قهوه را برای دم‌شدن بگذارید!

 

سبزیجات بیشتر

بسیاری از متخصصان مرتبط با سلامتی باور دارند که یک رژیم غذایی سالم باید سرشار از سبزی و میوه باشد. بهتر است غذایتان را با سبزی و میوه‌جات آغاز کنید و سپس برنامه‌غذایی‌تان را طبق آن بسازید.

 

عذاب وجدان نداشته‌باشید

غذاهای بسیاری هستند که برای سلامتی مفید نیستند و حتی در رژیم غذایی برای تناسب اندام هم توصیه نمی‌شوند، اما اگر دوستشان دارید، آن‌ها را کامل حذف نکنید! البته بدیهی است که غذاهایی که از خوردنشان احساس گناه پیدا می‌کنید را نباید بخورید، اما درکل، بخورید و لذت ببرید!

عادت‌هایی برای داشتن ذهنی شادتر و بدنی متناسب‌تر - 1

بیشتر حرکت کنید

برنامه ورزشی منظم

ورزش روزانه ما را سلامت نگه می‌دارد و خون‌رسانی در بدن را افزایش می‌دهد و باعث بهتر رسیدن مواد مغذی به سلول‌ها می‌شود، شما مجبور نیستید ساعت‌های بسیاری را در باشگاه‌های باکلاس و شیک بگذرانید، به جای آن، چند مورد را روزانه در خانه انجام دهید.

 

بیرون رفتن

در طبیعت‌بودن برای بدن، مغز و روح خوب است. نور روز تاثیرات مثبت متفاوتی روی انسان دارد و حال را بهتر می‌کند، تلاش کنید حتی برای 10 دقیقه در روز به بیرون بروید.

 

پیاده‌روی

پیاده‌روی طبیعی‌ترین حرکت ممکن برای بدن است که هرجایی می‌تواند صورت بپذیرد! شما می‌توانید بیرون رفتن و پیاده‌روی را با یکدیگر ترکیب کنید و از باد و باران و آفتاب لذت ببرید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.