عادت‌هایی برای داشتن ذهنی شادتر و بدنی متناسب‌تر (بخش سوم)

عادت به معنی رفتار یا احساسی است که دور شدن از آن به گونه‌ای مشکل است، اما به محض شنیدن این جمله، به‌یاد عادت‌های بد می‌افتیم! این درحالی است که انسان می‌تواند عادت خوبی داشته‌باشد و از ترک‌نکردن آن به خودش نفع برساند! اگر بدنی سالم‌تر و متناسب‌تر و ذهنی شاداب‌تر می‌خواهید، پس این مطلب برای شماست! با ما همراه باشید، در این مطلب به بیان بخش پایانی راه‌هایی برای داشتن ذهنی شادتر و بدنی متناسب‌تر می‌پردازیم. برای مشاهده‌ی بخش اول به اینجا و برای مطالعه‌ی بخش دوم به این مطلب مراجعه کنید.

مسئولیت‌پذیری

زندگی کاری متعادل

گاهی اوقات مشغله‌های کاری آن‌چنان زیاد می‌شوند که از زندگی شخصی‌تان باز می‌مانید! این‌کار باعث افزایش استرس می‌شود، گاهی اوقات به عقب برگردید و نگاه کنید که آیا واقعاً حالتان خوب است؟ یاد بگیرید که از تک‌تک ثانیه‌هایتان استفاده کنید، زمانی را به خودتان و افراد و چیزهایی که دوست دارید اختصاص دهید و در این مدت، نه به ایمیل و نه به زنگ‌های تلفن جواب دهید!

عادت‌هایی برای داشتن ذهنی شادتر و بدنی متناسب‌تر - 3
 

خانه، نقطه‌ی امن

به دکوراسیون خانه‌تان نگاهی بیندازید، آیا واقعاً به شما حس خانه‌بودن را می‌دهد؟ شاید گذاشتن چند گل برروی میز آشپزخانه، یا عوض‌کردن پرده‌ها مفید واقع شود، کاری کنید که خانه حس امنیت و گرم بودن داشته‌باشد.

 

حیوان خانگی

داشتن حیوان خانگی می‌تواند باعث کاهش حس تنهایی و کاهش فشار خون و کلسترول شود، اما دقت کنید که حیوان مناسبی را انتخاب کنید و در برابر آن مسئولیت‌پذیر باشید.

 

دست‌هایتان را بشویید

شستن دست‌ها باعث کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلف می‌شود، خودتان را عادت دهید که بعد از به خانه‌آمدن، حتماً دست‌هایتان را بشویید.

 

استراحت‌کردن

در هر روز 45 تا 60 دقیقه را به این اختصاص دهید که بدون هیچ تکنولوژی دراز بکشید. این‌کار باعث افزایش ملاتونین در بدن و ایجاد احساس خواب می‌شود. تلاش کنید زمان خواب منظم و درستی داشته‌باشید.

 

به خودتان اولویت دهید

شاید کمی خودخواهانه به‌نظر بیاید، اما حواستان باشد که خودتان را در اولویت قرار دهید، اگر شما به خودتان اهمیت ندهید، چه کسی این‌کار را برایتان می‌کند؟ نیازهایتان را بنویسید، و آن‌ها را برآورده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.