درمان اختلال دوقطبی

اختلال دوقطبی بیماری است که ممکن است برای هرفردی اتفاق بیفتد، درحالتی که دارای مراحل مختلف و متفاوتی است. این اختلال دارای درمان‌های متفاوتی است که از آن‌ها می‌توان به گفتار درمانی، دارودرمانی و مدیریت سبک زندگی اشاره کرد.

داروهای تجویزی

داروها می‌توانند نشانه‌های اختلال دوقطبی را بهبود بخشند، این داروها حال شما را کنترل می‌کنند و نمی‌گذارند حالت‌های جنون و افسردگی برایتان ایجاد شود. درمیان این داروها، ممکن است داروهای ضدافسردگی هم تجویز شوند.

 

درمان‌های روانشناسی

بسیاری از نشانه‌های اختلال دوقطبی برروی احساسات تاثیرگذار است، بنابراین معمولاً این‌گونه درمان‌ها پاسخگو است. شما می‌توانید جلساتی را با مشاور و روانشناس بگذرانید و از اختلال‌هایتان برایش بگویید. انواعی از گفتار درمانی برایتان وجود دارد که می‌تواند کمک‌کننده باشد.

درمان اختلال دوقطبی - 1

درمان‌های مکمل

درمان‌های جایگزین و مکمل بسیاری وجود دارد، اما بهتر است قبل از استفاده از آن‌ها با پزشک خود مشورت کنید. برای مثال، یکی از این درمان‌ها عکس‌درمانی است! یا برخی افراد معتقدند که مصرف امگا 3 می‌تواند به‌شما کمک کند، یا کارهایی مثل ماساژدرمانی و یوگا می‌توانند برایتان تاثیرگذار باشند.

 

تغییر در سبک زندگی

پزشک درمانگر شما قطعاً با شما راجع به راه‌هایی که ازطریق آن‌ها می‌توانید زندگی‌تان را بهتر مدیریت کنید صحبت می‌کند. برای مثال خواب کافی و به‌موقع، ورزش‌کردن و رساندن مواد مفید به بدن می‌توانند از راه‌های موثر باشند. هم‌چنین مهم است که میزان تنش و استرس زندگی‌تان کنترل شود تا سلامتی‌تان افزایش یابد. استفاده از موادمخدر و الکل هم می‌تواند تاثیرات مخربی داشته‌باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.