درمان جای آکنه

درمان جای آکنه امروزه به دغدغه‌ی بسیاری از افراد تشکیل شده، اما بهتر است بدانید که آن به‌راحتی قابل درمان است، اما قبل از آن باید از شر هرگونه آکنه خلاص شوید.

جای فرورفته

جای فرورفته از رایج‌ترین نوع جای آکنه برروی صورت است که هنگامی اتفاق می‌افتد که پوست کلاژن کافی نسازد.

 

جای برآمده

این نوع بیشتر برروی سینه یا کمر اتفاق می‌افتد که به‌علت ساخت بیش‌ازحد کلاژن به این شکل درمی‌آید.
 

نقطه‌های تیره

این نوع جای آکنه که معمولاً به‌رنگ بنفش، قرمز یا قهوه‌ای است خودبه‌خود بعد از مدتی خوب می‌شود.

 

درمان خانگی

قبل از هرگونه درمان خانگی بهتر است به یک متخصص پوست مراجعه کنید و از این‌که این ردها فقط جای آکنه هستند اطمینان حاصل کنید.

اسیدهای آلفا هیدروکسی

از این درمان معمولاً برای درمان آکنه و جای آن استفاده می‌شود به‌طوری که باعث لایه‌برداری پوست می‌شود. این نوع درمان برای تمام نوع‌های جای آکنه مناسب است.
 

اسید لاکتیک

تحقیقاتی در سال 2010 نشان داد که داروهای دارای اسید لاکتیک باعث شفافیت پوست و از بین رفتن جای آکنه می‌شود. این نوع درمان به‌شکل قرص یا سرم قابل استفاده است. اما بهتر است بدانید که آن را در سرکه‌ی سیب هم پیدا می‌کنید. این درمان برای تمام نوع‌های جای آکنه مناسب است.

 

رتنوئیدها

این نوع درمان باعث لطافت پوست و بازسازی سلول‌ها می‌شود که به ازبین‌رفتن جای آکنه می‌انجامد. اما بهتر است بدانید که باعث ایجاد حساسیت در پوست در مقابل خورشید می‌شود و بعد از آن حتما‌ باید روزانه از ضدآفتاب استفاده کنید. شما می‌توانید کرم‌ها و سرم‌های حاوی رنتوئید پیدا کنید که برای جای آکنه‌ی فرورفته مفید است.
 

اسید سالیسیلیک

این نوع درمان باعث بسته‌شدن منافذ پوستی و کاهش التهاب و قرمزی پوست و ازبین‌رفتن جای آکنه می‌شود که روزانه می‌توانید از آن استفاده کنید. این نوع درمان هم برای تمام نوع‌های جای آکنه مناسب است.

 

ضدآفتاب

بله، بهتر است بدانید که استفاده از ضدآفتاب به بهترشدن این مشکل بسیار کمک می‌کند، به‌طوری که نور خورشید می‌تواند آن را بسیار مشخص‌تر کند. این نوع درمان هم برای تمامی انواع جای آکنه مناسب است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.