راه‌هایی برای بهبود خلاقیت!

گاهی اوقات با دیدن بعضی افراد احساس می‌کنیم که خدا به آن‌ها نعمت خلاقیت داده و این نعمت نصیب شما نشده، اما باید به شما بگوییم که خلاقیت می‌تواند با برخی کارها بهبود یابد و تقویت شود. با ما باشید تا با برخی از این راه‌ها آشنا شوید.

قدم بزنید

تحقیقاتی در سال 2014 نشان داد که افرادی که قدم می‌زنند، بیشتر از افراد یک‌جا نشین خلاقیت دارند! تحقیقاتی قبل از آن هم نشان داده که فعالیت فیزیکی منظم توانایی‌های شناختی را افزایش می‌دهد، پس اگر نشسته‌اید و به‌دنبال ایده‌ای تازه می‌گردید، بهتر است بلند شوید و حین راه‌رفتن به آن فکر کنید!

 

به خودتان جایزه دهید

پژوهش‌ها نشان داده که تعیین جایزه برای کودکان، برای مثال زمانی که می‌خواهند نقاشی خلاقانه‌ای بکشند، باعث تشویق آن‌ها می‌شود.

 

خودتان را با ایده‌ها محاصره کنید

اطراف خودتان را از چیزهایی که باعث ایده‌دادن به شما می‌شوند، پر کنید و بگذارید آن‌ها شما را احاطه کنند!

 

محدودیت ایجاد کنید

هنگام حل‌کردن یک مشکل، با ایجاد محدودیت برای راه‌حل‌ها، عموماً به ایده‌های خلاقانه‌تری می‌رسید!

راه‌هایی برای بهبود خلاقیت - 1
 

روزانه فکر کنید

در دنیای امروز، متاسفانه برای هر زمان خالی می‌توان سرگرمی مانند گوشی، بازی یا تلویزیون پیدا کرد، اما کمی به خودتان زمان دهید! انسان وقتی حوصله‌اش سر برود، افکارش شروع به رشد می‌کنند و این باعث می‌شود به چیزهای جدید فکر کنید!

 

احساسی شوید

زمانی که حالتان خوب نیست و با مشکلی مواجه شده‌اید، قطعاً باید به‌دنبال راه‌حلی بگردید، دفعه‌ی اول ممکن است کاری نکنید، اما دفعه‌ی بعدی تلاش کنید به فکر یک راه‌حل باشید، همین باعث تقویت خلاقیت در شما می‌شود.

 

از رنگ آبی استفاده کنید

روانشناسی رنگ‌ها می‌گوید که هر رنگی تاثیر خاص خودش را روی رفتار و احساسات دارد. باتوجه به تحقیقاتی که در سال 2009 انجام شد، رنگ آبی باعث می‌شود افکار خلاقانه‌تر فکر کنند و از محدودیت‌ها رد شوند. از آنجایی که رنگ آبی با آرامش و طبیعت گره خورده، باعث احساس امنیت افراد برای ماجراجویی در ذهن می‌شود!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.