سفیدی مو و رفع آن

در سفیدی مو، اگر علت آن ژنتیک نباشد، می‌شود تا حدی آن را کمتر کرد یا به تعویق انداخت. هرچند اگر علت آن یک نقص در سلامتی باشد هم ابتدا آن مشکل باید درمان گردد تا بعدا اقدام به برگرداندن رنگدانه‌ها صورت پذیرد. در ادامه به روش‌هایی برای جلوگیری و کم کردن سفید و خاکستری شدن مو می‌پردازیم. هم‌چنین برای دریافت علل سفیدی مو می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

  1. استفاده از چای مشکی

رفع سفیدی مو 1

زمان آماده‌سازی: 20 دقیقه

مدت زمان استفاده: 1 ساعت

2 قاشق چای مشکی را دم کنید و سپس صبر کنید تا خنک شود. زمانی که خنک شد، آن را روی سرتان قرار دهید کمی ماساژ دهید و رها کنید. بعد از یک ساعت موی خود را بشویید و بعد از نرم‌کننده استفاده کنید. این کار را 2 یا 3 بار در هفته انجام دهید. چای سیاه مو را با آنتی‌اکسیدان‌ها بازسازی می‌کند و مو را براق و تیره می‌کند.
 

  1. استفاده از روغن نارگیل و آبلیمو

رفع سفیدی مو 2

زمان آماده‌سازی: 2 دقیقه

مدت زمان استفاده: 30 دقیقه

دو قاشق آبلیمو را با دو قاشق روغن نارگیل قاطی کنید و به آرامی برای دو دقیقه گرمش کنید. سپس آن را با موهای خود کمی ماساژ دهید و بعد برای 30 دقیقه آن را رها کنید. سپس آن را با آب بشویید و از نرم‌‎کننده استفاده کنید. این‌کار را دوبار در هفته انجام دهید. لیمو حاوی ویتامین B و C  و منبعی غنی از فسفر است که وجودشان برای ایجاد رنگدانه‌ها ضروری است.
 

  1. استفاده از حنا

رفع سفیدی مو 3

زمان آماده‌سازی: 20 دقیقه

مدت زمان استفاده: 3 تا 4 ساعت

2 قاشق چای‌خوری را در یک فنجان آب بریزید. سپس به آرامی 5 قاشق چای‌خوری حنا را به محلول اضافه کنید و هم بزنید. این مخلوط را روی سر خود قرار دهید و به مدت 3 تا 4 ساعت بگذارید بماند. سپس موهای خود را با آب گرم شست‌وشو دهید و از نرم‌کننده استفاده کنید. این‌کار را هر سه هفته یکبار انجام دهید. حنا کمک به پوشاندن موهای سفید می‌کند اما حتما مطمئن شوید که از حنای خالص استفاده می‌کنید و از مواد شیمیایی در آن استفاده نشده.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.