رنگ‌کردن ماندالا از نظر روانی به شما کمک می‌کند!

همین کار ساده، یعنی رنگ‌کردن ماندالا به از بین‌بردن استرس و نگرانی شما کمک میکند! درواقع می‌توانیم از ماندالا به‌عنوان نوعی مدیتیشن یاد کنیم، این هنردرمانی میان مردم ازجمله افراد بالغ باب شده‌است و می‌تواند به مغز شما آرامش دهد. تحقیقات نشان داده که ماندالا با شکل دایره‌ای می‌تواند موثرتر از باقی طرح‌ها باشد.

بررسی‌ها نشان داده که رنگ‌کردن ماندالا باعث کاهش استرس، مبارزه با افسردگی، کاهش درد و کاهش فشارخون در افراد می‌شود. این‌کار هم‌چنین می‌تواند باعث بهبود عملکرد سیستم ایمنی و تحریک ترشح ملاتونین در بدن شود، ملاتونین هورمونی است که با افزایش سن و پیری سلول‌ها و همین‌طور با ساعت خواب انسان در ارتباط است. شما به‌سادگی می‌توانید با خرید یک جعبه مدادرنگی و یک کتاب رنگ‌آمیزی ماندالا، این آرامش را به خودتان در هر مکان و زمانی هدیه بدهید! افرادی که این‌کار را انجام می‌دهند، عموماً احساس خوب و آرامش عمیقی را احساس می‌کنند. ماندالاها فقط تمرکز شما را جلب نمی‌کنند، بلکه باعث افزایش خلاقیت شما هم می‌شوند که این‌روزها در زندگی‌ها بسیار کم شده.

رنگ‌کردن ماندالا از نظر روانی به شما کمک می‌کند - 1

موارد استفاده

  • کودکان: رنگ‌کردن ماندالا می‌تواند به کودکان در کنار آمدن با احساساتشان و تحمل بیماری کمک کند.
  • افرادی با بیماری‌های قطع امیدی: این قضیه آنقدر تاثیرگذار است که دو دانشگاه در کالیفرنیا و پنسیلوانیا از این قضیه در مراکز درمان سرطان استفاده می‌کنند!
  • افرادی که می‌خواهند سیگار را ترک کنند: رنگ‌کردن ماندالا باعث کاهش استرس و مشغول‌شدن دست‌ها می‌شود، پس می‌تواند ترک‌کردن سیگار را کمی راحت‌تر کند.
 

چگونه آن را رنگ کنیم؟

مدادرنگی یا مداد شمعی یا حتی گچ در چند رنگ تهیه کنید، ماندالایی را پرینت بگیرید یا کتاب آن را تهیه کنید، مکانی آرام و راحت پیدا کنید و شروع به رنگ‌کردن کنید! در حین رنگ‌کردن، تلاش کنید خیلی راجع به انتخاب رنگ‌ها و یا ست‌کردن رنگ‌ها فکر نکنید، بگذارید درونتان شما را راهنمایی کند. بعد از این که اولین رنگ را انتخاب کردید، باقی رنگ‌ها خود به خود پیدا خواهند شد!

 

ماندالا را چگونه پیدا کنیم؟

در کتاب‌فروشی‌های شهر می‌توانید کتاب‌های رنگ‌آمیزی ماندالا را پیدا کنید، اما اگر نتوانستید، به وبسایت http://colormandala.com مراجعه کنید و از آن‌جا ماندالاها را پرینت بگیرید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.