رژیم غذایی گیاهی، احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد!

نه همه‌ی رژیم‌های غذایی گیاهی، اما نوع درست آن‌ها می‌تواند احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را در شما کاهش دهد! دیابت نوع 2، کمی پیچیده‌تر از میزان قند بالای خون است، این درحالی است که پیش‌گیری از آن به‌عنوان راه مناسب‌تری شناخته می‌شود! گیاه‌خوار بودن این‌روزها به شدت روی مد است، اما آیا می‌تواند واقعاً تاثیرگذار و مفید باشد؟ در این مطلب، به مطالعه‌ی مطالب طبیعی و واقعی خواهیم پرداخت که شامل پروتئین‌های حیوانی هم می‌شود!

غذاهای فرآوری‌شده و رژیم با پایه گیاهی

رژیم غذایی با پایه گیاهی هم باعث پیش‌گیری از ایجاد دیابت نوع 2 و هم باعث پیش‌گیری از چاقی بیش از حد می‌شود! تحقیقات بسیاری نشان داده که این نوع رژیم به کاهش وزن دوره‌ای و پیش‌گیری از افزایش وزن در طولانی‌مدت کمک می‌کند. اما چه بر سر دنیا می‌آید اگر هیچ غذای فرآوری‌شده‌ای در آن وجود نداشته‌باشد؟ درواقع در آن حالت هیچ‌کس درگیر چاقی نخواهد بود و چاق‌شدن کاری به‌شدت سخت خواهد شد! خوردن یک بسته چیپس و میلک‌شیک خیلی راحت‌تر از خوردن یک کاسه توت‌فرنگی است! البته، برخی مواد با پایه گیاهی همچون قند، حبوبات تصفیه‌شده و مواد نشاسته‌دار می‌توانند کمتر این خطر را کاهش دهند! پس به چیزی که می‌خورید دقت کنید و به صرف گیاهی بودن آن بسنده نکنید!

رژیم غذایی گیاهی، احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می‌دهد - 1
 

شروع کردن

رفتن به سراغ برنامه گیاه‌خواری و تطبیق خود با آن نیازی به یک برنامه غذایی پرهزینه ندارد، به جای آن باید یاد بگیرید که از هرچیز چگونه استفاده کنید. اگر نمی‌دانید غذاها چی هستند، مجبور به خوردن آن‌ها نیستید! تلاش کنید که از چیزهای فرآوری‌نشده استفاده کنید، اما دقت کنید که هر ارگانیکی فرآوری‌نشده نیست!

 

راجع به کربوهیدرات‌ها چطور؟

معمولاً در این‌گونه رژیم‌ها محصولات جانوری کاملاً از رژیم غذایی حذف می‌شوند. برای افراد دیابتی، رژیم‌ها کمترین میزان کربوهیدرات را برای افراد درنظر می‌گیرند و این امری کاملاً طبیعی است. اما بهتر است حواستان را راجع به باقی مواد موردنیاز بدنتان جمع کنید و از کامل رسیدن آن‌ها به بدنتان اطمینان حاصل کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.