نکاتی برای بهبود سریع‌تر سرماخوردگی و آنفولانزا

در مواردی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا، راه‌هایی هستند که با انجام آن‌ها بیماری سریع‌تر بهبود می‌یابد یا دوره‌ی آن کوتاه‌تر می‌شود. در ادامه‌ی این مطلب به معرفی برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

 

بینی خود را به‌موقع خالی کنید

مسئله‌ی بسیار مهم این است که بینی خود را درموقع درست ترجیحاً با استفاده از دست خالی کنید و آن را بالا نکشید. اما دقت کنید با شدت خالی کردن بینی باعث ایجاد گوش‌درد می‌شود.

 

استراحت کنید

در موارد سرماخوردگی و آنفولانزا استراحت بهترین درمان برای بیماری است برای این‌که قوای بدن در راستای مبارزه با ویروس‌ها بازگردد. ترجیحاً در هنگام استراحت از پتو هم استفاده کنید.

 

غرغره کنید

غرغره کردن برای درد گلو یک درمان موقت به‌شمار می‌رود. بهتر است کمی نمک را با آب گرم مخلوط کنید و یا از ترکیب آب‌لیمو و عسل و آب داغ استفاده کنید و آن را غرغره کنید. اما دقت کنید برای کودکان زیر یک سال نباید از عسل استفاده کنید.

 

نوشیدنی‌های گرم بنوشید

نوشیدنی‌های گرم از گرفتگی بینی و کم‌آبی جلوگیری می‌کند و درهنگام سرماخوردگی و آنفولانزا بسیار مفید است.

 

دوش بخار بگیرید

استفاده از دوش بخار یا سونای بخار باعث بازشدن راه‌های بینی و درنهایت آرامش می‌شود. اگر به‌خاطر آنفولانزا احساس سرگیجه دارید، بهتر است از صندلی استفاده کنید.

 

از کمپرس سرد یا گرم در اطراف سینوس‌هایتان استفاده کنید

کمپرس خیلی سرد یا خیلی گرم می‌تواند باعث آرامش شما بشود. اگر نمی‌خواهید از کمپرس استفاده کنید می‌توانید از پارچه ی خیس سرد یا گرم هم استفاده کنید.

 

از بالشت اضافی استفاده کنید

این‌کار باعث بهتر شدن وضعیت راه‌های بینی می‌شود، پس ترجیحاً در هنگام خواب یک بالشت اضافی زیر سرتان قرار دهید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.