سریال نون خ 2 از راه رسید!

سریال نون خ 2 به کارگردانی سعید آقاخانی و تهیه‌کنندگی مهدی فرجی، سریالی 17 قسمتی است که 20 فروردین 99 هم‌زمان با شب نیمه شعبان به روی آنتن شبکه یک سیما می‌رود تا در این روزهای کرونایی ساعت خوشی را برای هم‌وطنان رقم بزند.

در ابتدا قرار بود که این سریال در 25 قسمت در ماه رمضان پخش شود اما به علت شیوع ویروس کرونا کار تصویربرداری و تولید در سال 98 به اتمام رسید. از سویی دیگر با وجود اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، سازمان صدا و سیما تصمیم به پخش زودتر از موعد این مجموعه گرفت.

این دومین سریال شبکه یک در سال جدید است. سال گذشته بود که فصل اول سریال نون خ در ژانر کمدی و اجتماعی با 15 قسمت مفرح میهمان خانه‌های ما شد. با پتانسیلی که این اثر داشت سازندگان این مجموعه، ترغیب به ادامه کار شدند. یکی از ویژگی‌های این سریال، گویش زیبای کرمانشاهی در کنار بازی خوب بازیگران آن است.

 

بازیگران

از جمله بازیگرانی که در فصل دوم این مجموعه حضور دارند می‌توان به سعید آقاخانی، صبا ایزدپناه، سیروس میمنت، حمیدرضا آذرنگ، هدیه بازوند، پاشا جمالى، ندا قاسمی، میرطاهر مظلومی، مجید یاسر، شیدا یوسفی، وحید قاضی‌زاهد و شقایق دهقان اشاره کرد.

 

داستان فصل اول

داستان فصل اول این مجموعه حول محور شخصی به نام نورالدین خانزاده است که کارگاه فرآوری تخمه آفتابگردان دارد. او تخمه‌های خام را از کشاورزان هم محلی اش تهیه میکند و بعد از فرآوری برای فروش ترکیه صادر می‌کند البته نه به طوز مستقیم. واسط او در این بین آقای میرزایی است که ساکن تهران است که به تازگی از دنیا رفته است. با پخش خبر فوت آقای میرزایی در روستا، کشاورزانی که سرمایه خود را در خطر می‌بینند به دنبال زنده کردن پول محصولات فروخته‌شده‌ی خود هستند. این درحالی است که خود نورالدین پیگیر سخت حق و حقوق هم‌محلی‌هایش است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.