سریع‌ترین ماشین‌های جهان

فاکتورهای زیادی هستند که برای بررسی خوب یا بد بودن یک ماشین به آن‌ها توجه می‌شود، اما سرعت، قطعاً از مهم‌ترین آن‌ها می‌باشد. آیا تا به‌حال فکر کرده اید که سریع‌ترین ماشین‌‌های جهان چه ماشین‌هایی هستند؟ با ما همراه باشید تا با برخی از آن‌ها آشنا شوید.

گران‌ترین ماشین‌های جهان

  1. هنسی ونوم اف‌فایو (484 کیلومتر بر ساعت)

 

سریع‌ترین ماشین‌های جهان - 1

 

در رقابت بین سریع‌ترین‌های جهان، کارکرد موتور هنسی در صدر جدول قرار دارد. موتور این ماشین 1600 اسب بخار با دو توربو و 8 سیلندر است. 0 تا 400 و دوباره تا 0 این ماشین در کمتر از سی ثانیه است. اما دقت کنید که این سرعت فعلاً اعلام شده و قرار است تست شود.

 

  1. کوئینگزگ آگرا آر اس (447 کیلومتر بر ساعت)

 

سریع‌ترین ماشین‌های جهان - 2

 

این ماشین به‌طور رسمی سریع‌ترین ماشین جهان است، اما حتماً از خود می‌پرسید که پس چرا در جایگاه دوم قرار گرفته. درواقع هنسی هنوز حداکثر سرعت خود را تست و تایید نکرده، اما این ماشین تایید شده و مدال نقره را بر گردن دارد. این ماشین سوئدی موتور 1160 اسب بخاری دارد و حداکثر سرعت آن 447 کیلومتر بر ساعت است.

 

  1. هنسی ونوم جی‌تی (434 کیلومتر بر ساعت)

 

سریع‌ترین ماشین‌های جهان - 3

 

این ماشین در سال 2014 تست شد که به حداکثر سرعت خود یعنی 434 کیلومتر بر ساعت با موفقیت رسید. این ماشین کاملاً دست‌ساز است که آن را شگفت‌انگیز‌تر هم می‌کند.

 

  1. بوگاتی ویرون سوپر اسپورت (431 کیلومتر بر ساعت)

 

سریع‌ترین ماشین‌های جهان - 4

 

زمانی که کمپانی بوگاتی توسط ولکسواگن خریداری شد، هدف اصلی آن ساخت سریع‌ترین ماشین جهان بود. بوگاتی ویرون عادی به این هدف در زمان خود با قیمت 1.7 میلیون دلار و موتور 16 سیلندری و 1000 اسب بخاری رسید. اما بعدها بوگاتی ویرون سوپر اسپورت با موتور 1200 اسب بخاری آمد که رکوردهای قبلی را هم شکست. حداکثر سرعت این ماشین 431 کیلومتر بر ساعت است که تست شده و یک‌بار در گینس به‌عنوان دومین ماشین سریع جهان ثبت شد.

 

  1. بوگاتی شیرون (بیشتر از 420 کیلومتر بر ساعت)

 

سریع‌ترین ماشین‌های جهان - 5

 

سرعت این ماشین همانند ماشین اول این لیست هنوز تایید نشده، اما موتور آن 1500 اسب بخار قدرت دارد که انتظار می‌رود شگفتی‌ساز باشد. این ماشین بیشتر به‌عنوان یک ماشین مسابقه‌ای ساخته‌شده‌است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.