سفر به هرجایی جز شمال !! (بخش اول)

زمان مسافرت است و از رفتن به شمال خسته شده‌اید؟ با ما همراه باشید تا شمارا با مکان‌های دیدنی و شهرهای زیبای ایران برای سفر آشنا کنیم.

  1. اصفهان

 

سفر به هرجایی جز شمال !! (بخش اول) - 1

 

این شهر، مزین به ثروت تعداد زیادی از پادشاهان ایرانی‌است که با چاشنی مکان‌های دیدنی زیاد، مثل روستاهای کوهستانی‌اش، یکی از بهترین مکان‌ها در ایران برای بازدید است. قلب آن، میدان نقش جهان است که در اطراف آن تعداد زیادی مسجد و قصرهای دوران صفویان وجود دارد. اصفهان واقعاً مکانی‌است که حتماً باید از آن بازدید کنید!

  

  1. شیراز

 

سفر به هرجایی جز شمال !! (بخش اول) - 2

 

این شهر به‌علت فضای شاعرانه و اشعار عاشقانه‌ی شاعرانش یعنی سعدی و حافظ، بارها و بارها مورد ستایش واقع شده و از میراث‌های فرهنگی ایران به‌شمار می‌رود. گردشگران می‌توانند از باغ‌های گل بسیار زیبا، یا مسجدهایی با معماری ایرانی-اسلامی، و یا دروازه قرآن 1000 ساله‌ی این شهر بازدید کنند.

  

  1. تهران

 

سفر به هرجایی جز شمال !! (بخش اول) - 3

 

چیزی که در وهله‌ی اول باید بدانید این است که تهران اصلاً شبیه به شیراز و اصفهان نیست. جدا از نیمه‌ی شمالی شهر و کوه‌های از برف پوشیده شده‌ی البرز، این شهر پر از ترافیک و شلوغی است. اما چه این شلوغی را دوست داشته باشید و یا از آن بیزار باشید، باید بدانید که این شهر پایتخت ایران است و مرکز بسیاری از مسائل مرتبط به اداره‌ی کشور محسوب می‌شود.

مکان‌های فوق‌العاده‌ای همچون برج آزادی، یا موزه‌های ملی، یا کافی‌شاپ‌های شیک در آن وجود دارد که به هیچ‌وجه نباید از آن‌ها بگذرید! این شهر سرتاسر انرژی و سرزندگی است.

  

  1. دیزین

 

سفر به هرجایی جز شمال !! (بخش اول) - 4

 

در ارتفاع 3000 متری از سطح دریا، بر فراز کوه‌های برفی البرز، این مکان به‌عنوان برترین مکان برای ورزش‌های زمستانه در ایران به‌شمار می‌رود. علاوه بر ورزش‌های مهیج و مکان‌های جذاب و دیدنی آن، هتل‌های بسیار شیکی در آن قرار دارند که از آن‌ها می‌توانید نمایی بسیار زیبا از قله‌ی دماوند داشته‌باشید.

  

  1. پرسپولیس

 

سفر به هرجایی جز شمال !! (بخش اول) - 5

 

شاهان بزرگی همچون کوروش، داریوش و خشایار شاه روزی در این مکان جکومت می‌کردند که این مکان، در قرن پنجم از محبوبیت زیادی نزد شاهان ایرانی برخوردار بوده اما امروزه، فقط اثراتی از قصرهای آن دوران باقی‌مانده که به خودی خود، می‌تواند گردشگران را در تاریخ غنی ایرانی غرق کند!

برای مشاهده‌ی باقی مکان‌ها می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.