سفر به هرجایی جز شمال !! (بخش دوم)

برای مشاهده‌ی بخش اول این به مطلب، اینجا را کلیک کنید.

  1. تبریز

سفر به هرجایی جز شمال !! (بخش دوم) - 1

با قدمتی 4500 ساله، تبریز از قدیمی‌ترین شهرهای کل جهان محسوب می‌شود. گذشته‌ی عمیق آن باعث شده معماری‌های بسیار زیبایی در آن دیده شود. مکان‌هایی مانند بازار تبریز در میان گردشگران بسیار محبوب هستند، این بازار یکی از مهم‌ترین پست‌های تجاری در زمان راه ابریشم بود. فرش‌های قرمز خونین تبریز، جواهرات طلایی درخشنده‌اش، بوی شیرین شیرینی‌های ترکی و طعم تند شرقی غذاهای این مکان از چیزهایی‌است که گردشگران نباید از آن‌ها بگذرند!

 

  1. مشهد

سفر به هرجایی جز شمال !! (بخش دوم) - 2

مشهد به‌دلیل وجود حرم مطهر امام رضا (ع) در آن، به‌عنوان مکانی زیارتی و مقدس در بین ایرانیان شناخته می‌شود. در واقع 600000 متر مربع از مساحت مرکز شهر متعلق به حرم امام رضا (ع) می‌باشد که از زیبایی‌های خاص و فوق‌العاده‌ی خود برخوردار است. مناره‌های طلایی که طول آن‌ها بعضاً به 30 متر هم می‌رسد و یا گنبدهایی که از فلزات گرانبها ساخته شده، جزو جذاب‌ترین معماری‌های کشور به‌حساب می‌آید. جدا از این مسئله، مشهد به خودی خود شهری بسیار تمیز است که در آن هنرهای فراوانی وجود دارد، البته اگر بتوانیم از زعفران اعلای آن چشم‌پوشی کنیم!

 

  1. کرمان

سفر به هرجایی جز شمال !! (بخش دوم) - 3

کرمان در گذشته از مهم‌ترین راه‌های ارتباطی کشورهای عربی و هند بوده، در این شهر بازارهای بسیار زیبایی دیده می‌شود و هم‌چنین حمام‌های ترکی قدیمی دارد، علاوه بر این‌ها خیابان‌هایی سنگفرش‌شده در آن هم توجه زیادی را به خود جلب می‌کند.

 

  1. کاشان

سفر به هرجایی جز شمال !! (بخش دوم) - 4

شهری که در نزدیکی بیابان واقع شده و “سرابی” نام گرفته، پر از باغ‌های سرسبز و گل‌های رنگارنگ است.هم‌چنین ساختمان‌ها و کاخ‌هایی از دوران قاجار در قرن‌های 18 و 19 در آن باقی‌مانده. در آن بازاری وجود دارد که از آن نمایی بسیار زیبا به کوه‌هایی روی خط افق دارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.