چگونه بفهمیم که کیف مدرسه بچه‌مان سنگین است؟

بچه‌ها چه میزان وسیله باید با خود به مدرسه ببرند و کیف مدرسه آن‌ها تا چه حد می‌تواند سنگین باشد؟ پژوهشگران برای این سوالات جوابی دارند! درواقع این وزن، بستگی به وزن خود شخص دارد. پژوهشگران معتقدند که کیف مدرسه نباید بیشتر از 10 درصد وزن خود فرد باشد. سنگین‌تر شدن کیف باعث ایجاد درد در گردن و کمر و ماهیچه‌های آن‌ها می‌شود. این قضیه هم‌چنین برروی تعادل فرد هم تاثیر می‌گذارد و ممکن است موجب مشکلات حرکتی شود.

چگونه بفهمیم که کیف مدرسه بچه‌مان سنگین است - 1

چه کنیم؟

راه‌های مختلفی برای سبک‌تر کردن کیف مدرسه بچه‌ها هست! تلاش کنید فقط وسایل ضروری را در کیف قرار دهید و تعداد دفترها را تا میزان ممکن کاهش دهید. به بچه‌هایتان یاد بدهید که کیف را برروی هر دو کتف خود قرار دهند یا برای آن‌ها کیف چرخ‌دار خریداری کنید.

دقت کنید که این مسئله ممکن است در ابتدا خیلی ساده به‌نظر بیاید، اما واقعیت اینطور نیست! انداختن دوش برروی یک کتف و مسائلی از این قبیل می‌تواند باعث افتادگی شانه شود که این مشکل و تغییر شکل در استخوان‌ها و بدن، تا آخر عمر همراه فرد می‌‍ماند، پس لطفاً کمی بیشتر به کیف‌های بچه‌هایتان دقت کنید و تلاش کنید هر آخر هفته، یک دور وسایل آن را غربال کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.