سه محرک موجود در چای به جز کافئین!

اکثر افراد چای را به داشتن کافئین معروف می‌دانند، اما خوب است بدانید که محرک‌های دیگری هم در آن وجود دارند که این سه محرک موجود در چای باعث ایجاد تاثیراتی برروی مغزتان می‌شود! این چهار محرک شامل تئوبرومین، تئوفیلین و ال‌تیانین که نوعی آمینواسید است، می‌شود. با ما همراه باشید تا به بررسی آن‌ها بپردازیم.

کافئین

کافئین در تمام دنیا به‌عنوان یک محرک برای مغز شناخته می‌شود که این چیز بدی نیست، چای دارای مقدار زیادی از کافئین است که البته درمقایسه با قهوه بسیار ناچیز است. کافئین آدنوزین‌های مغز را مسدود می‌کند و باعث ایجاد بی‌خوابی در فرد می‌شود.

سه محرک موجود در چای به جز کافئین - 1
 

تئوفیلین و تئوبرومین

این دو ماده به کافئین مرتبط هستند که تاثیراتی برروی بدن می‌گذارند. تئوفیلین باعث آرامش ماهیچه‌ها و راحت‌تر شدن تنفس و تحریک ضربان و ارتباطات قلب می‌شود. تئوبرومین هم می‌تواند روی قلب تاثیر بذارد و باعث افزایش جریان خون در بدن شود. خوب است بدانید که کاکائو هم حاوی این مواد می‌باشد. انواعی از کافئین هنگام گوارش به این دو ماده تبدیل می‌شوند.

 

ال‌تیانین

چهارمین موردی که در چای شناخته شده‌است، ال‌تیانین است که نوعی منحصربه‌فرد از آمینواسیدهاست. این ماده هم می‌تواند به مغز وارد شد و باعث ایجاد تاثیراتی بر آن شود و احساس آرامش القا کند. ال‌تیانین همچنین باعث آزادشدن دوپامین در مغز می‌شود که احساس لذت را ایجاد می‌کند و باعث افزایش توجه و عملکرد مغز می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.