شیرینی خوشمزه، مافین

مافین نوعی نان نیمه شیرین یا کیک است که اصولاً برای یک نفر تهیه می‌شود. که به دو نوع انگلیسی و آمریکایی تقسیم می‌شود. در نوع آمریکایی معمولاً به خمیر کره، شکر و بیکینگ پودر افزوده شده و در کاغذهای ضخیمی که به فنجان شبیه است پخته می‌شود. به همین علت نوع آمریکایی به نام کیک فنجانی نیز خوانده می‌شود. کیک فنجانی در واقع نوعی کیک اسفنجی یا کیک کره‌ای است که در قالب‌هایی به شکل فنجان پخته می‌شود.

تفاوت مافین و کیک فنجانی

مافین انگلیسی نوعی نان کم شیرین است که در آن خمیر مایه بکار رفته و در اندازه‌های کوچک تهیه می‌شود. نوع دیگری از این شیرینی که در آن از بیکینگ پودر استفاده می‌شود، بنام مافین آمریکایی شناخته می‌شود. این شیرینی در کشورهای آمریکا و انگلیس در هنگام صبحانه یا هنگام صرف چای صرف می‌شود. در انواعی از آن کشمش، کالباس یا بیکن خرد شده بکار می‌رود. مافین نسبت به کیک فنجانی ظاهری ساده و بدون تزیین دارد، همچنین دارای چربی و کرهٔ کمتری است.

کیک فنجانی نوعی کیک است که از نظر ظاهری به فنجان شباهت دارد. مایهٔ این کیک در داخل آلومینیوم یا کاغذ ضخیم ریخته شده و پخته می‌شود. این کیک پس از پخته شدن به روش‌های گوناگون تزیین می‌شود.

طرز تهیه کیک شکلاتی ترد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.