طرز تهیه شربت آلبالو

در روز‌های گرم سال چیزی بهتر از یک نوشیدنی خنک حال آدم را جا نمی‌آورد. در این پست سعی داریم با  طرز تهیه شربت آلبالو آشنا شویم پس در ادامه همراهمان باشید.

آلبالو خواص بالایی دارد که خود مطلبی جداگانه می‌طلبد اما تنها به همین یک مورد بسنده می‌کنیم که وجود ویتامین‌ A و C، آهن، بتاکاروتن و … سبب می‌شود این میوه نه تنها برای ریزش مو بلکه در حفظ سلامت پوست و مو نقش به سزایی داشته باشد.

طرز تهیه شربت آلبالو - 1

طرز تهیه

  • آلبالو یک کیلو گرم
  • شکر دو کیلوگرم
  • یک لیوان آب

هسته آلبالو‌ها را از قبل درآورید، برای راحتی این کار می‌توانید از هسته‌گیر استفاده کنید. در مرحله بعد بهتر است از دو روز قبل شکر و آلبالو را با هم مخلوط کرده و در ظرفی که قرار است شربت را آماده کنید در یخچال بگذارید که برای استفاده، راحت‌تر است. ظرف خود را روی حرارت متوسط قرار دهید و در همین حین آب را به محتویات ظرفتان اضافه کنید.  برای پخش یکنواخت حرارت می‌توانید از شعله پخش‌کن استفاده کنید. هر از چند گاهی با قاشق چوبی به آرامی مواد را هم بزنید و زمانی که به قوام رسید ظرف را از روی شعله بردارید و صبر کنید سرد شود. محتویات ظرف را از صافی عبور دهید بدون این که به آلبالو فشار وارد کنید. شربت شما آماده شد. اما با آلبالو‌های باقی مانده چه کنیم؟!

نگران نباشد برای این مسئله هم چاره‌ای است. آلبالو‌ها را در ظرفی ریخته و با چنگال خوب له کنید. حالا مارمالاد شما نیز آماده شد.

 

نکات

  • رنگ آلبالو به رسیده یا نرسیده بودن آلبالو بستگی دارد. اگر مایلید شربت‌تان رنگ روشنی داشته باشد بهتر است اولین آلبالوهایی که به بازار می‌آیند را برای این کار انتخاب کنید.
  • اگر مایل بودید شربت‌تان طعم و عطر قوی داشته باشد از وانیل یا پوست لیمو استفاده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.