طرز تهیه لواشک خانگی

لواشک میان وعده خوشمزه و مفید است که در هر فصلی از سال می‌توان آن را آماده کرد البته بهترین زمان درست کردنش تابستان است چرا که تا اسم لواشک به میان می‌آید همه‌ی ما یاد میوه‌هایی چون زردآلو، آلو، زغال اخته و میوه‌های تایستانی دیگری می‌افتیم.

این میان وعده به دلیل داشتن کالری پایین می‌تواند جایگزین مناسبی به جای چیپس و پفک شود البته وجود ویتامین‌ها و مواد معدنی از دیگر دلایلی است که می‌توان این خوردنی خوشمزه را در لیست میان وعده‌های خود قرار بدهیم.

لواشک را می‌توان به طریق مختلف و با طعم‌های گوناگون درست کرد. ما در اینجا قصد داریم تا یکی از این دستور پخت‌ها را به شما آموزش دهیم پس در ادامه همراه‌مان باشید.

 

طرز تهیه لواشک زردآلو

  • یک کیلو زردآلو
  • یک لیوان آب
  • کمی نمک

ابتدا میوه‌ها را خوب می‌شوییم و بعد هسته‌ی آن را جدا می‌کنیم. در این مرحله زردآلوها را به همراه آب در ظرفی که قرار است روی حرارت بگذاریم، میریزیم. با حرارت ملایم اجازه می‌دهیم مواد به قوام بیایند بعد نمک را اضافه می‌کنیم و ظرف را از روی حرارت برمی‌داریم. تا خنک شدن مواد یک ظرف و صافی را آماده ‌می‌کنیم تا مواد را در داخل آن بریزیم و با دست یا قاشق مواد را خوب له می‌کنیم. حالا پوره‌ی آماده شده را روی نایلونی که از قبل بر روی سینی کشیده‌ایم پخش می‌کنیم. سینی را در معرض نور آفتاب تا زمانی که مواد خوب خشک شوند قرار می‌دهیم. در آخر بعد از برش دلخواه، آن را در شیشه‌ای در یخچال نگه‌داری کنید.

طرز تهیه لواشک خانگی - 1

نکات

  • تهیه لواشک در همه‌ی فصول سال ممکن است برای این منظور از میوه‌های همان فصل یا ترکیب چند میوه استفاده کنید تا طعم‌های گوناگون لواشک را بچشید.
  • برای خشک کردن می‌توانید از آفتاب، شوفاژ، بخاری، پنکه، فر، میوه خشک‌کن و … استفاده کنید. فقط به یاد داشته باشید که زمان خشک کردن هر یک متفاوت است.
  • برای ترش و شیرین کردن لواشک می‌توانید از طعم‌دهنده‌هایی چون نمک، شکر، رب انار، خرما و … استفاده کنید. این موضوع را در نظر بگیرید که پوره‌ی میوه بعد از خشک شدن کمی شور می‌شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.