عاداتی که باعث چاقی می‌شوند!

چاقی مشکلی است که امروزه افراد زیادی با آن دست‌وپنجه نرم می‌کنند و از آن ناراضی هستند، البته نگران نباشید! شما در هر شکلی زیبایید. برخی افراد هستند که سعی در کاهش وزن دارند اما به‌سختی به موفقیت دست پیدا می‌کنند. در این مطلب شما را با عاداتی که باعث چاقی‌تان می‌شوند آشنا می‌کنیم تا کمی در هموارتر شدن این مسیر یاری‌تان کرده‌باشیم.

مصرف کم آب

مصرف کافی آب باعث سلامت پوست و سلامت دستگاه گوارشی انسان می‌شود و هم‌چنین در کاهش وزن هم به شما کمک می‌کند! تحقیقاتی در سال 2017 نشان داد که جایگزین‌کردن آب به‌جای نوشیدنی‌های مصرفی روزانه کمک شایانی به کاهش وزن می‌کند، پس از آن غافل نشوید!

 

عدم توجه به پروتئین

به‌خاطر داشته‌باشید، پروتئین باعث ایجاد احساس سیری می‌شود! بهتر است مقداری پروتئین را در قالب پنیر، تخم‌مرغ، کره‌ی بادام‌زمینی، ماست یونانی یا آجیل در رژیم غذایی خود جای دهید.

 

مصرف بالای نوشیدنی‌های پرکالری

به آب، قهوه و چای غیرشیرین آری و به نوشیدنی‌هایی همچون نوشابه، آبمیوه و چای و قهوه‌ی شیرین‌شده نه بگویید! چای و قهوه بدون داشتن هیچ کالری‌ای به بدن شما آنتی‌اکسیدان عرضه می‌کنند.

 

عدم داشتن خواب کافی

خوب و درست خوابیدن تاثیر بسیار زیادی برروی داشتن وزن سلامت دارد که این به‌علت هورمون‌ها است. نداشتن خواب کافی باعث تحریک اشتها و طبیعتاً بیشتر خوردنتان می‌شود.

عاداتی که باعث چاقی می‌شوند - 1

روشن‌گذاشتن تلویزیون

تحقیقاتی در سال 2019 نشان داد که خوابیدن همراه با نور مصنوعی (مانند تلویزیون، گوشی یا لپ‌تاپ) باعث افزایش وزن و حتی چاقی می‌شود! البته این قضیه برای چراغ‌خواب‌های کوچک صدق نمی‌کند.

 

نخوردن صبحانه

گاهی وقت‌ها صبحانه‌خوردن زمان زیادی از شما می‌گیرد و به همین علت از آن می‌گذرید، اما اگر قصد کاهش وزن یا ثابت نگه‌داشتن وزنتان را دارید، به هیچ‌وجه این‌کار را نکنید! همچنین تلاش کنید میزان پروتئین دریافتی‌تان را در صبحانه بالا ببرید.

 

خرید از ردیف‌های وسطی فروشگاه‌های بزرگ

 قانونی است که اذعان دارد تمام مواد موردنیاز شما در گوشه‌های فروشگاه وجود دارند، درحالی که معمولاً غذاهای فرآوری‌شده در ردیف‌های وسط قرار می‌گیرند و شما را تحریک به خوردنشان می‌کنند، پس بهتر است به سمت آن‌ها نروید!

 

دوری از ورزش و وزنه

خوب است بدانید که شما بدون ورزش کردن و انجام حرکات هوازی به راحتی به وزن دلخواهتان دست نخواهید یافت، پس آن را هم در برنامه‌کاری‌تان قرار دهید.

 

بیرون غذا خوردن

باتوجه به تحقیقاتی مشخص شد که یک سوم کالری دریافتی یک فرد از خوردن غذا و نوشیدنی به‌ دور از خانه دریافت می‌شود. تلاش کنید میزان آن را کاهش دهید تا سالم‌تر باشید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.