عادت‌هایی خوب برای داشتن زندگی بدون استرس و آزادانه (بخش دوم)

درواقع هیچ زندگی نمی‌تواند بدون استرس و نگرانی باشد، اما نحوه‌ی برخورد شما اهمیت بسیاری دارد، شما باید طوری زندگی کنید که درمیان تمام این استرس‌ها، واقعاً زندگی کرده‌باشید! شکست‌ها کاملاً طبیعی هستند. برای مطالعه‌ی بخش اول این مطلب، به اینجا مراجعه فرمایید.

با مردم رو در رو صحبت کنید

دقت کنید که چت‌کردن یا تلفنی صحبت‌کردن نمی‌تواند جای مستقیم صحبت کردن را بگیرد، پس لپ‌تاپتان را خاموش کنید و دوست‌تان را به یک فنجان قهوه دعوت کنید.

 

از یک شب در بیرون لذت ببرید

گذراندن یک شب با دوستان در بیرون از خانه باعث افزایش احساس شادی و کاهش تنش شما می‌شود، پس آن را از خود دریغ نکنید!

 

با کسانی که دوست دارید غذا بخورید

در برخی شهرهای اسپانیا، رسمی است که طی آن بعد از تمام‌شدن غذا و قبل از جمع‌کردن بشقاب‌ها، افراد برای 45 دقیقه تا یک ساعت می‌نشینند و با یکیدیگر راجع به روز، هفته و یا اتفاقات جدید صحبت می‌کنند، پس تلاش کنید زمانی را برای گذراندن با افرادی که دوست دارید اختصاص دهید.

 

کتاب بخوانید

شما فقط یک‌بار زندگی می‌کنید، اما با کتاب خواندن، چندین بار زندگی خواهید کرد. تلاش کنید کتاب بخوانید، تا جایی که می‌توانید! تاثیر آن در زندگی وصف‌نشدنی است.

عادت‌هایی خوب برای داشتن زندگی بدون استرس و آزادانه - 2
 

اخبار نگاه نکنید

اخبار دقیقاً فقط یک درصد از یک درصد از یک درصد از اتفاقاتی که می‌افتد را اعلام می‌کنند، پس الکی اعصاب خودتان را بهم نریزید!

 

از فضای مجازی کمتر استفاده کنید

افرادی که به شما می‌گویند توقف استفاده از فضای مجازی باعث کاهش استرس می‌شود واقع‌گرا نیستند! اما بهتر است در چارچوب از آن استفاده کنید. برای خودتان قانونی بگذارید. این‌که بیش از دو بار حق ندارید صفحه را به پایین هدایت کنید!

 

برروی اهداف بلندمدت تمرکز کنید

هیچ‌چیزی بهتر از رسیدن به هدف‌ها نیست! اهدافی برای خود قرار دهید، برای آن تلاش کنید و از هیچ‌چیزی نگذرید!

 

یاد بگیرید که چگونه استراحت کنید

برخی افراد بدون هیچ استراحتی کار می‌کنند اما این کاملاً آسیب‌زننده است و باعث افزایش استرس و کاهش انرژی و خلاقیت می‌شود! پس یاد بگیرید که چگونه استراحت کنید.

 

از شکست نترسید

موفقیت بدون شکست غیرممکن است! اگر در زندگی شکست نخورید، درواقع زندگی نکرده‌اید. پس از شکست‌خوردن نترسید و رو به جلو حرکت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.