عادت‌هایی خوب برای داشتن زندگی بدون استرس و آزادانه (بخش اول)

درواقع هیچ زندگی نمی‌تواند بدون استرس و نگرانی باشد، اما نحوه‌ی برخورد شما اهمیت بسیاری دارد، شما باید طوری زندگی کنید که درمیان تمام این استرس‌ها، واقعاً زندگی کرده‌باشید! شکست‌ها کاملاً طبیعی هستند. برای مطالعه‌ی بخش بعدی این مطلب، به اینجا مراجعه فرمایید.

زندگی را همانطور که هست بپذیرید

زندگی را با نگرانی‌هایش بپذیرید، این‌گونه است که راهی برای زندگی‌کردن خواهید یافت و آسیب کمتری به خودتان خواهید رساند.

 

قدرتتان را تعیین کنید

زندگی یک بازی است و شما یک کاراکتر در آن هستید، سطحی که می‌خواهید بازی کنید را انتخاب کنید و خود را با آن تطبیق دهید. پس در سطح خودتان، بنا به قدرت خودتان و در زمین بازی خودتان بازی کنید!

 

با افراد غریبه بحث نکنید

ممکن است در موقعیت‌هایی در زندگی با افرادی مواجه شوید که به‌شدت با شما مخالف هستند درحالی که شما باورهای او را قبول ندارید. در این حالت، اگر به بحث و جدل ادامه دهید، عواقب آن دامن‌گیر خودتان خواهد شد و خودتان را عذاب خواهد داد، پس برای هرچیزی در زندگی بحث نکنید، فقط آن را بپذیرید و آرامش داشته‌باشید.

 

شکایت نکنید

خیلی چیزها در زندگی آن‌طور که ما می‌خواهیم نیستند، اما از میان 50 نفر، 49 نفر از موقعیت شکایت می‌کنند و فقط یک نفر به‌دنبال راهی برای کنار آمدن با آن می‌گردد! تلاش کنید آن یک نفر باشید.

 

فیزیکی حرکت کنید

اگر در اتوبوس هستید و شخصی درحال شکایت‌کردن به‌طور تمام‌وقت است، فقط از اتوبوس پیاده شوید! شما واقعاً نیاز دارید از افراد استرس‌زا دور بمانید، برخی افراد بی‌دلیل داد و فریاد می‌کنند، که کنار آن‌ها بودن فقط آرامش شما را سلب می‌کند.

 

فیزیکی حرکت کنید #2

مسئله‌ی دیگری که بسیار مهم است قدم‌زدن است! قدم‌زدن به شما کمک می‌کند تا ذهن‌تان را پاک کنید. هروقت احساس کردید که دارید اوقات سختی را می‌گذرانید، پس 20 دقیقه در هوای آزاد قدم بزنید.

 

ورزش کنید

تحقیقات برای بارهای متعددی نشان‌دادند که ورزش‌کردن باعث کاهش استرس و تنش و افزایش حافظه و کاهش احتمال ابتلا به افسردگی و افزایش انرژی فیزیکی و روحی می‌شود. ورزش‌کردن هم‌چنین باعث بهترشدن گردش خون در بدن و داشتن خواب خوب می‌شود، پس به همین سادگی، انجامش دهید!

عادت‌هایی خوب برای داشتن زندگی بدون استرس و آزادانه  - 1
 

بهتر غذا بخورید

تلاش کنید از چیزهای سالم تغذیه کنید، البته لذت فردی خودتان را هم فراموش نکنید! کم بخورید، اما خوب بخورید.

 

ارتباط معنوی داشته‌باشید

این ارتباط معنوی هرطور که شما می‌خواهید می‌تواند باشد، اما تلاش کنید به منبعی بزرگ‌تر همچون خدا وصل شوید، این‌کار واقعاً به شما کمک خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.