عجیب‌ترین میوه‌های جهان! (بخش اول)

معمولاً در هنگام سفر، ما انسان‌ها به دنبال چیزهای عجیب و جالب هستیم. اما آیا تا به‌حال به عجیب‌ترین میوه‌های جهان فکر کرده‌اید؟ اینکه چه می‌توانند باشند و چه قیافه‌ای دارند! پس با ما باشید تا با آن‌ها آشنا شوید.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان! (بخش دوم)

1. دوریان

دوریان میوه‌ای بزرگ و بومی آسیای جنوب شرقی است. این میوه به‌خاطر عطر تند و خوشمزه‌اش معروف است و گاهی از آن به‌عنوان پیازسرخ‌شده یاد می‌شود! این میوه بویی همانند پودر سیر دارد و طعمی همه‌پسند ندارد. دوریان معمولاً به‌صورت یخ‌زده و کامل فروخته می‌شود.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 1
 

2. جک فروت

جک‌فروت هم بومی آسیای جنوب شرقی است و بسیار بزرگ است به گونه‌ای که وزن آن می‌تواند به 36 کیلوگرم هم برسد! این میوه بسیار شیرین است و مزه‌ای مانند موز یا سیب دارد. از این میوه در آمریکا به عنوان جایگزین گوشت یاد می‌شود و به‌صورت کامل یا تکه‌تکه‌ای در مغازه‌ها به فروش میرسد.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 2
 

3. میوه اژدها

این میوه به رنگ‌های قرمز، صورتی و سبز دیده می‌شود و شکلی همانند کاکتوس و بافتی مانند کیوی دارد. مزه‌ی آن به‌شدت لطیف است و بومی مکزیک است اما هم‌اکنون در آمریکای لاتین و آسیا هم پرورش داده می‌شود.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 3
 

4. چریمویا

چریمویا از محبوب‌ترین میوه‌های عجیب است که بومی آمریکای جنوبی است و طعمی شبیه به ترکیبی از موز، آناناس و آدامس بادکنکی دارد!

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 4
 

5. کیوانو

کیوانو میوه‌ی بسیاری زیبایی است که اصالتاً مال آفریقاست و رنگ نارنجی دارد که داخل آن را تخم‌های سبز و زرد فرا گرفته‌است. طعم آن ترکیبی از خیار و لیمو است.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 5
 

6. خربزه کره‌ای

میوه‌ی کوچک و زرد رنگ با خطوط عمیق سفید و تخم‌های سفید خوردنی! این میوه طعمی میان عسل و خیار و بافتی مانند خیار دارد و آن را می‌توانید در میوه‌فروشی‌های کره‌ای پیدا کنید.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 6
 

7. فیجوآ

این میوه هم از پرطرفدارترین میوه‌های عجیب است. مغز و بخش داخلی این میوه را می‌توان با قاشق درآورد و این میوه بومی برزیل، پاراگوئه و آرژانتین است.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 7
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.