عجیب‌ترین میوه‌های جهان! (بخش دوم)

همیشه عجیب‌ترین چیزها برای ما جذابند، اما آیا چیزی از عجیب‌ترین میوه‌های جهان می‌دانید؟ برای آشنایی بیشتر با آن‌ها اول به این مطلب مراجعه کنید، و سپس با بقیه‌ی آن‌ها در اینجا آشنا شوید!

8. تاماریلو (گوجه درختی)

این میوه شکلی مثل تخم‌مرغ دارد و محتویات آن را می‌توان با قاشق خارج کرد. گوجه درختی بومی جنوب آمریکا است و از ترکیب آن با آب و شکر می‌توان شربت هم تهیه کرد.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 8
 

9. لوکوات

لوکوات میوه‌ی نارنجی‌رنگ کوچکی با تخم‌های بزرگ است که طعم آن ترکیبی از هلو و به است.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 9
 

10. گوجه سبز

گوجه سبز یا آلوی ترش میوه‌ای مشابه آلو عادی است که در فصل بهار، هنگامی که هنوز ترش و سبز است برداشت می‌شود و با نمک میل می‌شود و طرفداران زیادی در خاورمیانه دارد.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 10
 

11. لونگان

لونگان میوه‌ی کوچک و دایره‌ای شکل است که دانه‌های سیاه براق دارد. لونگان به معنی “چشم اژدها” در زبان چینی است و بومی جنوب آسیا است.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 11
 

12. فیسالیس

نوعی میوه‌ی کوچک نارنجی که ملس و شیرین است. این میوه شباهت زیادی به گوجه درختی دارد و بومی آمریکا است اما امروزه در آمریکای جنوبی بیشتر یافت می‌شود و از آن به‌عنوان طعم‌دهنده هم استفاده می‌شود.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 12
 

13. مالبری

میوه‌ای شبیه به توت که روی درخت‌های کوچک رشد می‌کند. این میوه بومی چین است و از خیلی قبل‌تر از آن به‌عنوان میوه‌ای برای لارو کرم ابریشم یاد می‌شود.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 13
 

14. جوجوبا

میوه‌ی قرمز کوجک و شیرینی که مانند خرمای بالغ شده می‌باشد. این میوه بومی چین است اما امروزه در سرتاسر جهان یافت می‌شود. آن را می‌توانید در مغازه‌ها به‌صورت خشک یا تازه پیدا کنید.

عجیب‌ترین میوه‌های جهان - 14

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.