6 نشانه که می‌توانند علائم بیماری خطرناک باشند

بیشتر دردها نمی‌توانند نشانه‌ای از بیماری خاصی باشند، اما بعضی نشانه‌ها هستند که نباید نادیده گرفته‌شوند و می‌توانند علائم بیماری خطرناک باشند. در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم:

  1. ضعف در دست‌ها و پاها

اگر در دست و پا یا صورت خود احساس ضعف و بی‌حسی دارید، مخصوصاً اگر در یک طرف بدن باشد، می‌تواند نشانه‌ای از ضرب خوردگی و یا حتی سکته مغزی باشد. اگر مشکلی در راه رفتن و ایجاد تعادل دارید و یا احساس سرگیجه می‌کنید هم می‌تواند بر همین قضیه گواه باشد. اگر بهبودی مشاهده نکردید و دچار سردردهای شدید شدید، سریعاً به دکتر مراجعه کنید.
 

  1. درد در سینه

درد در سینه اگر همراه با عرق‌کردن، فشار، کوتاهی نفس یا حالت تهوع باشد، می‌تواند نشانه‌ای از حمله‌ی قلبی یا یک بیماری قلبی باشد، مخصوصاً اگر با افزایش فعالیت بیشتر شود. اما این درد می‌تواند نشانه‌ای از خونریزی ریوی هم باشد. بنابراین اگر احساس سنگینی و خفگی و درد در سینه‌ی خود کردید، منتظر نمانید تا دوباره آن را حس کنید، سریعاً به دکتر مراجعه کنید.

6 نشانه که می‌توانند علائم بیماری خطرناک باشند - 2
 

  1. بی‌حسی و سنگینی در پشت پایین پا

این بی‌حسی می‌تواند نشانه‌ای از لخته‌شدن خون در رگ‌هایتان باشد. این اتفاق می‌تواند زمانی که برای مدتی نشسته‌اید یا در هواپپیما بوده‌اید یا برای مدتی مریض بودید و حرکتی نداشته‌‌اید، اتفاق بیفتد. اگر خون لخته شده‌باشد، بیشتر هنگامی که ایستاده‌اید یا راه می‌روید درد را احساس می‌کنید، همینطور ممکن است همراه با تورم باشد، به‌‌طوری که رگ آن قسمت از حد و اندازه‌ی معمول بزرگتر باشد.

هم‌چنین اگر بعد از ورزش احساس ضعف می‌کنید و قرمزی یا تورمی را می‌بینید و گرما و درد را حس می‌کنید، حتماً به دکتر مراجعه کنید. علاوه بر این گفته می‌شود اگر در هنگام کشیدن پاهایتان احساس درد می‌کنید هم می‌تواند نشانه‌ای از لخته شدن خون باشد. پس قبل از اینکه مشکل پیچیده‌تر شود و رگ‌های خونی‌تان مسدود شود، به دکتر مراجعه کنید.
 

  1. خون در ادرار

خون در ادرار می‌تواند دلایل متعددی داشته‌باشد. اگر در ادرار خود خونی مشاهده می‌کنید در حالی‌که در کمر خود احساس درد دارید، می‌تواند نشانه‌ای از سنگ کلیه باشد.

اگر خون مشاهده می‌کنید و زیاد به دستشویی مراجعه می‌کنید، یا احساس سوزش در ادرار دارید، می‌تواند حاکی از عفونت مثانه یا کلیه باشد. اما اگر خون می‌بینید و دردی ندارید، می‌تواند نشانه‌ای از سرطان مثانه باشد، بنابراین هرچه زودتر به دکتر مراجعه کنید.
 

  1. خس خس در تنفس

مشکلات تنفسی باید به‌سرعت بررسی شوند وگرنه می‌توانند بسیار خطرناک باشند. خس خس در تنفس می‌تواند نشانه‌ای از آسم، بیماری ریوی یا آلرژی باشد. صداهای هنگام تنفس اگر همراه با خلط‌های سبز یا زرد و هم‌چنین تب و کوتاهی نفس باشد، می‌تواند نشانه‌ای از ذات‌الریه یا برونشیت باشد.
 

  1. افکار خودکشی

اگر حس درماندگی و ناامیدی دارید، یا فکر می‌کنید دلیلی برای زندگی‌کردن ندارید، هرچه زودتر به یک کلینیک یا بیمارستان مراجعه کنید تا با یک دکتر یا متخصص بیماری‌های روحی صحبت کنید، آن‌ها به‌راحتی می‌توانند به شما کمک کنند تا از زمان‌های سخت زندگی خود عبور کنید و سلامت باشید.

6 نشانه که می‌توانند علائم بیماری خطرناک باشند - 3

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.