علل خروپف و درمان آن

خروپف از مشکلاتی است که افراد زیادی درگیر آن هستند که علت آن ایجاد لرزش تارهای صوتی دراثر ورود هوا به گلو است. مواردی همچون وزن، سلامتی و شکل دهان شما به آن ربط دارد، اما چگونه باید متوجه آن شویم و آن را درمان کنیم؟

گاهی وقتا خروپف افراد آنقدر بلند است که خودتان یا حتی فرد کناری‌تان را از خواب بیدار می‌کند! اما اگر اینگونه نبود، برای اطمینان می‌توانید دستگاه ضبط صدایی را در حین خواب روشن بگذارید.

بیماری

البته گاهی اوقات خروپف به‌علت سرماخوردگی یا آلرژی است که باعث ایجاد مشکل در تنفس می‌شوند، بهتر است در این موارد به پزشک مراجعه کنید و بیماری‌تان را درمان کنید.

 

خوابیدن روی کمر

خوابیدن روی کمر می‌تواند باعث افزایش میزان این مشکل در خواب شود! تلاش کنید به روی پهلو بخوابید یا از چند بالشت استفاده کنید تا کاملاً صاف نباشید.

علل خروپف و درمان آن - 1

شکل بینی

اگر دیوار کوچک میانی بینی‌تان درست قرار نگرفته‌باشد یا اندازه‌ای مناسب نداشته‌باشد، باعث ایجاد سختی در تنفس و خروپف می‌شود که بهتر است به پزشک مراجعه کنید و معمولاً درمان در این موارد با جراحی است.

 

داروها

داروهای خواب‌آور یا ضدافسردگی هم می‌توانند باعث استراحت تمام ماهیچه‌ها و درنتیجه خروپف شوند.

 

چه کنیم؟

به‌طور کلی در وزن‌های بالاتر و افرادی با گردن‌های بزرگ‌تر خروپف بیشتر اتفاق می‌افتد، پس بهتر است به این مسئله رسیدگی کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.